ZDrogi.pl

Derbyshire roads

Pędziła autostradą ponad 200 km/h. Jej tłumaczenie zwaliło z nóg policjantów

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Nie od dziś wiadomo, że pośpiech to bardzo zły doradca. Szczególnie w czasie jazdy samochodem może nas wpakować w niezłe kłopoty. Przekonała się o tym pewna kobieta, która została przyłapana na przekroczeniu prędkości swoim białym Mercedesem AMG G-63.

Piraci drogowi, notorycznie przekraczający dozwoloną prędkość są poważnym problem publicznych dróg. Niestety, ale ich szczególnie nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do szeregu niebezpiecznych sytuacji, a co za tym idzie zagrażać innym uczestnikom ruchu drogowego.

Czasami nadmierna prędkość oraz brawura niektórych zmotoryzowanych może być spowodowana innymi czynnikami. Tak było w przypadku pewnej kobiety, która znacząco przekroczyła dozwoloną prędkość.

Incydent miał miejsce kilka dni temu na jednej z brytyjskich dróg. Cała sytuacja została opisana na Twitterze przez  Derbyshire Police Road Unit.

Pewien kierowca mercedesa klasy G jechał z prędkością 100-130 mil na godzinę (161-209 km/h) na autostradzie M1, a także uzyskał średnią prędkość 113 mil na godzinę (182 km/h). Warto podkreślić, że w Wielkiej Brytanii najwyższą prędkością, jaką możemy osiągnąć to 70 mph, co w przeliczeniu na kilometry daje nam wartość 113 km.

Niecierpliwy kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o niebagatelne 97 km/h.

Okazało się, że za kierownicą zasiadała kobieta. Przekazała policjantom, że ma bardzo ważny powód, by pędzić autostradą. Wytłumaczyła mundurowym, że musi skorzystać z toalety.

Jej tłumaczenie nie przekonało funkcjonariuszy, którzy ukarali ją wysokim mandatem. Na domiar złego, kierująca posiadała tymczasowe prawo jazdy i nie miał w pojeździe opiekuna.

Zgodnie z brytyjskim prawem pojazd został zatrzymany przez policję, a kobieta będzie musiała zapłacić wysoką grzywnę, by móc powrócić na drogę.

Warto zaznaczyć, że mercedes amg g-63 to piekielnie mocna maszyna. Jego 4,0-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem zapewnią niebagatelną moc fabryczną na poziomie 577 KM (430 kW/585 KM), a także moment obrotowy 627 lb-ft (850 Nm).

Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,5 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna jest ograniczona do 220 km/h. Z opcjonalnym pakietem kierowcy AMG ta wartość może zwiększyć się do 240 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

  • Zaparkowała swoje BMW w niezrozumiały sposób. Zablokowała przejazd strażakom - Wideo

  • Kierowca zniszczył nowego kampera za ponad 200 tys. Kupił go dwa tygodnie temu - Wideo

  • Odbijał się od barierki do barierki. Był tak pijany, że ledwo stał na nogach - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Na drogach

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko
Czytaj więcej >

Na drogach

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha
Czytaj więcej >

Na drogach

Samochody za niemal 5 milionów zostały zmiażdżone przez koparkę - Wideo
Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na S8. Policja zatrzymała sprawców. Mężczyźni byli nietrzeźwi
Czytaj więcej >

Na drogach

Poznaliśmy przyczynę śmierci 19-latki. Prokuratura podała wyniki sekcji.
Czytaj więcej >
Piotr Dutka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]