ZDrogi.pl
Kierowca kampera nie zmieścił się pod wiaduktem. Pojazd jest doszczętnie zniszczony

prostozopolskiego.pl

Kierowca zniszczył nowego kampera za ponad 200 tys. Kupił go dwa tygodnie temu - Wideo

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek (26 lipca) około godziny 13:50. 65-letni kierowca kampera nie docenił wysokości swojego pojazdu i uderzył w wiadukt kolejowy. Konstrukcja zerwała mieszkalną nadbudówkę z podwozia forda.

65-lat letni kierowca, jadąc fordem z zabudową typu kamper, uderzył w wiadukt, jadąc ul. Krapkowicką od ul. Spychalskiego w kierunku miejscowości Folwark. Przed konstrukcją znajdował się znak informujący o tym, że jej wysokość ustawiona jest na 2,20 m. Niestety nowy dwutygodniowy kamper nie się pod nią nie zmieścił.

Ford został całkowicie zniszczony. Mieszkalna nadbudówka oderwała się od podwozia i utknęła pod mostem, reszta pojazdu zatrzymała się dopiero 150 m dalej.

Na miejscu zjawiły się dwa patrole policji, które ustalały dokładną przyczynę kolizji... choć naszym zdaniem, nie ma zbytnio nad czym się zastanawiać.

Kierujący pojazdem 65-latek wyszedł z tego bez szwanku. Wskutek zdarzenia droga była całkowicie zablokowana w obu kierunkach.

Młody zawodnik zginął podczas zawodów w Hiszpanii. Uderzył w niego polski kierowca

Tragiczny wypadek podczas wyścigów w Hiszpanii. Nie żyje 14-letni kierowca - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale szczęśliwie nikt nie ucierpiał

- Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 65-letni kierowca kampera przeoczył oznaczenia przed wiaduktem kolejowym, informujące o ograniczeniu w wysokości pojazdów - informuje podkom. Karol Brandys, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Kierowca został ukarany mandatem karnym. Doskonałą karą jest też fakt, że uszkodzony kamper był nowy - właściciel mógł zapłacić za niego nawet 400 tys. złotych.

Jak informują policjanci, oprócz kampera uszkodzeń miał doznać także pojazd jadący za nim, na którego spadła część elementów. 65-letni kierowca kampera był trzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

Nagranie z miejsca zdarzenia zamieszczamy poniżej:

Zobacz co wiesz o polskiej motoryzacji

Pytanie 1 z 10

W którym roku rozpoczęto produkcję seryjną Poloneza?

Źródło: prostozopola.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl