ZDrogi.pl > Motorsport > Tragiczny wypadek podczas wyścigów w Hiszpanii. Nie żyje 14-letni kierowca - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:59

Tragiczny wypadek podczas wyścigów w Hiszpanii. Nie żyje 14-letni kierowca - Wideo

Młody zawodnik zginął podczas zawodów w Hiszpanii. Uderzył w niego polski kierowca
YouTube: yogibear0841

Do tragicznego wypadku doszło w miniony weekend podczas zawodów w Hiszpanii. Podczas rozgrywanych w niedzielę na torze Motorland Aragon zawodów Moto2 nastoletni zawodnicy rywalizowali ze sobą w ramach Hawkers European Talent Camp.

Na jednym z okrążeń zginął młody uczestnik zmagań - Hugo Milan.

Nastolatek wywrócił się na 13 okrążeń przed zakończeniem wyścigu. Początkowo nic nie zapowiadało tragedii, chłopak wstał i próbował zejść z toru. Niestety chwilę później uderzył w niego jednoślad prowadzony przez Polaka - Leona Pawelca. Młody Hiszpan został trafiony w plecy oraz szyję.

Sędziowie natychmiast przerwali wyścig. Na arenie pojawili się ratownicy, którzy natychmiast przystąpili do walki o życie Hugo Millana - chwilę później nastolatek znalazł się w helikopterze, który przetransportował go do szpitala w Saragossie. Lekarze niestety nie zdołali uratować jego życia.

Zawody zostały przerwane. Życia nastolatka nie udało się uratować

Wyścig oczywiście nie został już wznowiony. MotoGP wystosowało komunikat za pośrednictwem Twittera, w którym czytamy:

Millan był w trakcie udanego sezonu w ramach FIM CEV Repsol, zdobywając kilka lokat na podium i znajdując się wysoko w klasyfikacji generalnej. Jesteśmy zasmuceni z powodu odejścia motocyklisty CEV Hugo Millana. Chcemy przesłać całą miłość i wsparcie jego rodzinie, przyjaciołom i zespołowi. Hugo, jedź w pokoju, będziemy za Tobą tęsknić".

Nagranie z tragicznego wypadku udostępniamy poniżej:

Źródło: se.pl Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

<iframe width="100%" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xHN8e_pJGY8" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscop</p>