ZDrogi.pl

Odbijał się od barierki do barierki. Był tak pijany, że ledwo stał na nogach - Wideo

30 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Kolejny nietrzeźwy kierowca mógł swoim bezmyślnym zachowaniem doprowadzić do koszmarnego wypadku. Na szczęście szybko wpadł w ręce stróżów prawa. W chwili zatrzymania był tak pijany, że nie był w stanie utrzymać się na nogach.

Nietrzeźwi kierowcy to prawdziwa plaga publicznych dróg. Ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie jest przyczyną ogromnej ilości groźnych wypadków, które mają miejsce na polskich trasach.

Dzięki odpowiedniej postawie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze komisarza Sławomira Wojsa udało się wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który zagrażał innym uczestnikom ruchu drogowego.

Policjant jadąc na służbę, zauważył podejrzany pojazd, który poruszał się w bardzo nietypowy sposób. Postanowił zareagować i o swoich podejrzeniach poinformował swoich kolegów.

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 29 lipca na Trasie Północnej w Zielonej Górze. Kierowca osobowego Renault Clio miał wyraźny problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy, stwarzając realne zagrożenie dla innych kierowców.

Samochód cały czas jechał od jednej krawędzi jezdni do drugiej.

Kierowca audi wjechał na czerwonym i ominął kolejkę aut. Spotkała go szybka karma

Kierowca audi i szybka karma. Próbował być cwany - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Na domiar złego bezmyślny kierowca zwalniał, by po chwili gwałtownie przyśpieszyć. Wkrótce kierujący wjechał na trasę S3, gdzie pędził jak szalony.

Osobówka kilka razy otarła się o barierki bezpieczeństwa. Dodatkowo dosłownie centymetry dzieliły od groźnego zderzenia z samochodem ciężarowym. Kilka kilometrów dalej tragedii zapobiegł kierowa fiata seicento, który dosłownie w ostatniej chwili uniknął zderzenia z bezmyślnym kierowcą, zjeżdżając na pas awaryjny.

Wkrótce potem nieodpowiedzialny mężczyzna wpadł w ręce mundurowych. Został zatrzymany w okolicy węzła w Niedoradzu. Funkcjonariusze musieli użyć siły, by wyciągnąć delikwenta z samochodu.

– Mężczyzna był tak pijany, że ledwie stał na nogach. Policjanci mieli trudności, żeby zrozumieć co do nich mówi. Kierującym okazał się 29-letni zielonogórzanin, a przeprowadzone przez policjantów. Badanie wykazało, że ma 3 promile alkoholu w organizmie – przekazała podinspektor Małgorzata Stanisławska Z KMP w Zielonej Górze.

Wiadomo, że osobowe clio trafiło na policyjny parking, a pijany kierowca do aresztu. Wiadomo, że swoje bezmyślne zachowanie czeka go surowa kara.

Warto podkreślić, że każdy kierowca będący w stanie wyraźnej nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających otrzymuje zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata, musi obowiązkowo zapłacić co najmniej 5 tys. zł grzywny, a także grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

  • Kierowca BMW zginął w drodze na wakacje. Tragiczny wypadek na Mazowszu

  • Jadąc traktorem nie ustąpił pierwszeństwa. Z ursusa 77-latka praktycznie nic nie zostało

  • Kierowca audi i szybka karma. Próbował być cwany - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Piotr Dutka

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie musclecary również powodują u mnie szybsze bicie serca.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Policja Małopolska

Na drogach

Zderzył się z dwiema ciężarówkami i zaszył się w lesie. Kierowca BMW miał sporo na sumieniu

Czytaj więcej >
Policja Śląska

Na drogach

Połasił się na starego golfa. 19-letni recydywista w szaleńczy sposób uciekał przed policją

Czytaj więcej >
Pijany i bez prawa jazdy uciekał przed policją. Wiózł żonę i trójkę dzieci

Na drogach

Pijany uciekał przed policją. Ryzykował, choć wiózł żonę i troje dzieci

Czytaj więcej >
KPP Inowrocław

Na drogach

Ciągnikiem rolniczym jechał pod prąd na obwodnicy. Okazało się, że napędzały go procenty

Czytaj więcej >
LORD Drogowy

Na drogach

Szukał śmierci na ruchliwej drodze. Jechał prosto na innego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Zatrzymał auto na autostradzie i poszedł spać

Na drogach

Kierowca zatrzymał auto na autostradzie i poszedł spać

Czytaj więcej >