ZDrogi.pl > Aktualności > Para zuchwałych złodziei 111 razy ukradła paliwo ze stacji
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:37

Para zuchwałych złodziei 111 razy ukradła paliwo ze stacji

Złodzieje 111 razy ukradli paliwo ze stacji benzynowych
Marek BAZAK/East News

23-letni mieszkaniec Czechowic-Dziecic i jego 30-letni wspólnik z Bielska-Białej 111 razy dokonali kradzieży paliwa na stacjach benzynowych. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko mężczyznom.

Oskarżeni mieli prosty schemat działania. Mężczyźni kupowali tanie, używane samochody i nie przerejestrowywali ich w wydziale komunikacji, montowali na nich kradzione tablice rejestracyjne, a następnie podjeżdżali nimi na stacje. Potem tankowali paliwo do umieszczonych na tylnych siedzeniach zbiorników i odjeżdżali bez płacenia. Straty oszacowano na 40 tys. złotych.

Mężczyźni poszukiwani byli przez ostatnich kilka miesięcy przez policjantów z II komisariatu policji w Bielsku-Białej.

Średnio każdorazowo kradli około 100 litrów paliwa. Poszkodowani właściciele stacji zawiadamiali o kradzieżach - policjanci długo nie potrafili ich ze sobą połączyć. Dopiero później zorientowano się, że chociaż wykorzystywano do przestępstw różnych pojazdów, to sprawcami zawsze byli ci sami mężczyźni.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policjantom ostatecznie udało się zatrzymać sprawców zuchwałych kradzieży

W pierwszej kolejności udało się zatrzymać 23-latka. Mężczyzna trafił w ręce policji w styczniu 2021 roku. Funkcjonariusze mieli problem ze zlokalizowaniem przestępcy, ponieważ nie przebywał na stałe w miejscu zamieszkania.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania 80 kradzieży paliwa. Na wniosek śledczych sąd aresztował 23-latka na 3 miesiące.

Drugi sprawca trafił w ręce funkcjonariuszy miesiąc później. 30-latek był już karany za podobne przestępstwa, dlatego jako recydywista może otrzymać wyższy wymiar kary. Mężczyzna w dodatku dokonywał kradzieży, będąc na warunkowym zwolnieniu z odbywania wcześniejszego wyroku.

Już po zatrzymaniu mężczyzn do bielskich policjantów napływały kolejne zawiadomienia o kradzieżach, które dotychczas nie zostały zgłoszone. Funkcjonariusze weryfikowali je i próbowali ustalić, czy dokonali ich zatrzymani.

W sumie policjanci wraz z prokuratorem ustalili, że mężczyźni dopuścili się w sumie 111 kradzieży paliwa o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych.

23-latkowi grozi kara nawet 8 lat więzienia, a jego 30-letni wspólnik-recydywista, który złamał dodatkowo warunki zwolnienia warunkowego, musi się liczyć z jeszcze surowszą karą.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Źródło: Interia.pl

Tagi: Diesel Bentley
Powiązane