ZDrogi.pl
Holowanie samochodu

Youtube.com Motospeed

Oryginalny sposób holowania. Pchał auto "zderzak w zderzak" - Wideo

3 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Holowanie potrafi uratować skórę w awaryjnych sytuacjach. W tym przypadku kierowcy nie mieli jednak możliwości przewiezienia auta na linkę. Zamiast tego, postanowili przepchać auto "zderzak w zderzak".

Holowanie samochodu z reguły odbywa się za pomocą linki holowniczej, sztywnej lub elastycznej. Czasami, jednak nie ma innej opcji niż laweta. Jeśli odległość jest mała, można spróbować przepchać samochód siła własnych rąk. Ci kierowcy postanowili pchnąć auto drugim samochodem, zderzak w zderzak.

Holowanie auta "zderzak w zderzak".

Autor nagrania zauważył stojące przy drodze Audi A4 B5 z włączonymi światłami awaryjnymi i zatrzymał się, aby pomóc. Kierowca uszkodzonego pojazdu przyznał, że prawdopodobnie odcięło w samochodzie mu prąd, bo rozrusznik nie chciał mu kręcić. Niestety, nikt z nich nie miał kabli rozruchowych, które jak się później okazało i tak na niewiele by się zdały.

Ponadto żaden z dwóch mężczyzn nie miał linki holowniczej. Autor nagrania zaproponował więc przepchanie auta zderzak w zderzak. Przyznał, że zdarzyło mu się już tak holować samochód. Jak powiedział, tak zrobił. Nie była to jednak łatwa operacja.

Niebezpieczne holowanie i zakończenie akcji

Najpierw trzeba było zjechać autem z ronda, ale z racji na wzniesienie, mężczyźni przepchali go siłą własnych mięśni. Później kontynuowali "holowanie" na zderzakach. Po drodze doszło do kilku niezbyt bezpiecznych sytuacji, gdzie kierowca audi został nieomal potrącony. Choć pomysł niewątpliwie był oryginalny, to niezbyt bezpieczny.

Szczególnie że w pewnym momencie w audi kompletnie zgasły światła, a do zdarzenia doszło po zmroku. Przydałoby się przynajmniej włożyć trójkąt ostrzegawczy za tylną szybę. Po przepchaniu auta przez ruchliwą ulicę zostało jeszcze jedno wyzwanie, rondo do tego z torami tramwajowymi. Ale i z tym obaj się uporali.

napad-na-konwoj-nagranie

Nagranie z napadu na konwój w RPA. Kierowca zachował zimną krew - Wideo

CZYTAJ DALEJ

W końcu mężczyźni dotarli na stację benzynową. Po drodze tuż przed samą stacją zostali jeszcze porządnie otrąbieni przez kierowcę BMW, co też autor filmu skomentował dosyć dosadnym obrazkiem. Jak pisze nagrywający, szkody były niewielkie. Na audi śladów "holowania" nie było, zaś na jego aucie były tylko drobne ryski.

Później autor nagrania skontaktował się z kierowcą audi. Okazało się, że awaria była znacznie poważniejsza, bo doszło do pęknięcia bloku silnika między drugim a trzecim cylindrem. Czyli trzeba będzie wyjąć silnik i przełożyć nowy.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com Motospeed

Podobne artykuły

Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Mógł uniknąć też obrażeń

Na drogach

Kierowca nissana cudem uniknął śmierci. Jak on to przeżył? - Wideo

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali po pościgu 43-letniego kierowcę BMW. Mężczyzna podczas ucieczki potrącił funkcjonariuszkę

Na drogach

Kamienna Góra. Kierowca BMW potrącił funkcjonariuszkę - Był poszukiwany

Czytaj więcej >
Policja Świętokrzyska

Na drogach

Na podwójnym gazie szalał swoim traktorem. Zdemolował ogrodzenie i wjechał w dostawczaka

Czytaj więcej >
Kierowca białego busa potrącił rowerzystę. Wysiadł tylko po to, aby zabrać lusterko

Na drogach

Czekanów. Potrącił rowerzystę i wysiadł, aby zabrać lusterko. Policja szuka sprawcy - Wideo

Czytaj więcej >
Wybuch autobusu

Na drogach

Wyskakiwali jeden po drugim z płonącego autobusu. Wkrótce doszło do wybuchu - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna jechał na gapę, stojąc na zderzaku autobusu. MZA planuje wyciągnąć konsekwencje

Na drogach

Bielsko-Biała: Uczepił się zderzaka i jechał na gapę. Mogło dojść do tragedii

Czytaj więcej >