ZDrogi.pl > Na drogach > Od ciężarówki odpadło koło. Poleciało wprost na kierowcę - Wideo
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:01

Od ciężarówki odpadło koło. Poleciało wprost na kierowcę - Wideo

Z ciężarówki urwały się koła. Jedno z nich uderzyło w auto osobowe
YouTube: TV iszczecinek.pl

Do bardzo groźnego zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 11 pod Szczecinkiem (woj. zachodniopomorskie). Z jadącej trasą ciężarówki odpadło tylne koło, które poleciało wprost na nadjeżdżające z naprzeciwka auto.

Koło uderzyło w maskę auta. Kierowca miał masę szczęścia, gdyby urwany element trafił w przednią szybę, mogłoby się skończyć tragicznie. Nagranie opublikowano na kanale iszczecinek.pl w serwisie YouTube.

Jak informuje portal iszczecinek.pl, do zdarzenia doszło w poniedziałek 16 sierpnia na drodze krajowej nr 11 w kierunku Koszalina. Między Skotnikami a Dalęcinem pod Szczecinkiem z jadącej ciężarówki odpadły tylne koła, jedno z nich uderzyło w auto osobowe.

Nagranie pochodzi z wideo rejestratora zainstalowanego w aucie marki Kia. Kierowca widział, koło pędzi w jego stronę, ale nie miał szans uniknąć kolizji. Szczęśliwie siłę uderzenia przyjęła maska jego pojazdu.

Na nagraniu widać, jak w samochód osobowy z impetem uderza jedno z urwanych kół ciężarówki. Widać też sam moment ich urwania oraz opanowanie kierowcy samochodu osobowego, który nie stracił panowania nad pojazdem i spokojnie wyhamował.

Wiele osób w podobnych sytuacjach odruchowo próbuje ominąć przeszkodę, co z uwagi na duży ruch mogłoby zakończyć się o wiele gorzej.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Kierowca kii spokojnie wyhamował auto, a koło trafiło w przód pojazdu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Portal iszczecinek.pl opublikował nagranie, które zarejestrowała zainstalowana w aucie, w które uderzyło koło, kamera.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Źródło: iszczecinek.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl