Nissan Aryia
Źródło: Photo by Nissan

Elektryczna piękność z fabryk Nissana. Model Aryia ma być przyszłością japońskiej marki

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Sierpnia 2020

Nissan nie zamierza osiadać na laurach. Systematycznie rozbudowuje swoją ofertę samochodów elektrycznych. Segment EV jest niezwykle wymagający i bardzo ciężko wbić się z prawdziwym hitem. Model Aryia ma być prawdziwym hitem i zapewniać komfortowe warunki do podróżowania.

Nissan Aryia, czyli elegancki SUV, w pięknym opakowaniu. Komfort oraz imponujący zasięg mają przekonać klientów.

Nissan Aryia, nowy model w rodzinie japońskiej marki. Kompaktowy SUV, którego jedynym zadaniem, wręcz przeznaczeniem jest bycie motoryzacyjnym hitem. Samochód zbudowano na specjalnej bazie CMF-EV, która jest przeznaczona dla aut elektrycznych.

Kokpit w pojeździe nie jest skomplikowany. Intuicyjna obsługa dwóch 12,3-calowych ekranów powinna być sporym plusem. Dotykowy panel klimatyzacji to coś dosłownie powiew świeżości. Jak widać liczba przycisków, została skutecznie zredukowana.

Panel główny jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudzePanel główny jest bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze
fot. Nissan

Wideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowymWideo - Zniszczył drogi jacht i samochód swojego szefa. Tak nie powinno się jeździć wózkiem widłowymCzytaj dalej

Warto podkreślić, że samochód wbrew pozorom jest bardzo przestronny. Pojemność bagażnika może zaskakiwać. Wynosi w zależności od wersji napędowej od 415 do nawet 468 litrów.

Elektryczny Nissan Aryia ma być hitem 2021 rokuElektryczny Nissan Aryia ma być hitem 2021 roku
fot. Nissan

Nissan Aryia jest pierwszym modelem japońskiej marki z nowym logo producenta. Będzie ono podświetlane diodami LED.

Nissan kulturalnie wyszedł naprzeciw klientom i przygotował kilka wariantów silnikowych. Sprint do setki trwa od 7,5 do 7,6 sekundy. Według zapewnień producenta maksymalny zasięg pojazdu wyniesie od 360 do nawet 500 kilometrów. Model z jednym silnikiem będzie mieć prędkość maksymalną ustawioną na 160 km/h.

Kierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandatyKierowco, miej się na baczności. Od dziś masowa akcja policji. Posypią się mandatyCzytaj dalej

Najbardziej obiecującym wariantem będzie Ariyia e-4fORCE 87 kWh Performance. Pojazd wyposażony w dwa silniki o łącznej mocy 394 KM. Przyśpieszenie do setki zajmie mu jedynie 5,1 sekundy co jest bardzo dobrym wynikiem. Zasięg tej wersji ma formować się w okolicach 400 kilometrów.

Elektryczny Nissan Aryia ma być hitem 2021 roku

Nissan Aryia, na rynku europejskim będzie obsługiwał szybkie ładowanie przez złącze CCS.

Nissan Aryia w naszym kraju trafi do sprzedaży w drugiej połowie 2021 roku. Model będzie mieć spore grono konkurentów, aczkolwiek jest bardzo ciekawym projektem z potencjałem na hit. Wszystko będzie zależeć w głównej mierze od cen modelu, których z wiadomych względów jeszcze nie znamy.

Zobacz także:

1. Ile paliwa nalewają dystrybutory? Sprawdzono czterech gigantów. Wyniki są zaskakujące

2. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć dlaczego

3. Spore wydatki senatorów na paliwo. Rekordziści wydają na ten cel prawdziwą fortunę

4. Przerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragedii

5. W drodze na spotkanie z kumplami ukradł Seicento. Potem chciał je oddać, ale się rozbił

Następny artykuł