Paliwo i wydatki senatorów
Źródło: Petrol

Spore wydatki senatorów na paliwo. Rekordziści wydają na ten cel prawdziwą fortunę

Piotr DutkaPiotr Dutka
28 Sierpnia 2020

Paliwo w naszym kraju nie należy do najtańszych rzeczy. Po okresie korzystnych cen na polskich stacjach, spowodowanych pandemią wirusa COVID-19, sytuacja wraca do względnej normalności. Oficjalne sprawozdania jasno wskazują, że senatorowie obecnej kadencji, bardzo lubią przemieszczać się swoimi samochodami. Ten fakt szczególnie nie dziwi, biorąc pod uwagę to, że całkowite koszty transportu są zwracane z budżetu państwa.

Paliwo idzie w górę. Wydatki senatorów na ten cel również. Rekordziści potrafią zszokować.

Na samym początku warto podkreślić, że senatorowie, jak i posłowie posiadają szereg korzystnych uprawnień. Jeśli chodzi o przemieszczanie się, mają możliwość korzystania z bezpłatnych przelotów, przejazdów PKP (oczywiście w pierwszej klasie) oraz korzystania z taksówek.

Upodobali sobie oni jednak jazdę samochodami. Według dziennikarzy Faktu, środki przeznaczane na paliwo w dwóch pierwszych miesiącach aktualnej kadencji (listopad, grudzień 2019) są bardzo wysokie.

Tutaj zaczynają padać pierwsze nazwiska. Do najbardziej rozrzutnych senatorów należą Dorota Tobiszowska i Margareta Budner z PiS, a także Leszek Czarnobaj, Sławomir Rybicki oraz Robert Dowhań z PO.

Wideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemWideo - Kolejny efektowny przelot przez rondo. Koszmarny wypadek zakończony bolesnym lądowaniemCzytaj dalej

Rekordziści w ciągu dwóch miesięcy wydali na paliwo ponad 5800 złotych! Biorąc pod uwagę ceny paliw z grudnia 2019, za takie pieniądze można było kupić blisko 1200 litrów benzyny bezołowiowej i niewiele mniej oleju napędowego.

Biorąc pod uwagę, że pojazdy senatorów musiały się bardzo szybko przemieszczać i w trasie zużywały 9,10 litrów na 100 kilometrów, to w trakcie 2 ostatnich miesięcy roku musieliby pokonać ponad 13 tysięcy kilometrów. Bardzo interesujące.

Zobacz także:

1. Policja otrzyma nowe uprawnienia. Właściciele samochodów nie będą zadowoleni

2. Tragiczny wypadek drogowy. Zginęli ojciec i jego dwóch synów

3. Dramat Patryka Vegi, skarbówka zainteresowała się jego Lamborghini. Trudno uwierzyć

4.Przerażające nagranie. Motocyklista o krok od śmierci. Kierowca Lamborghini mógł doprowadzić do ogromnej tragedii

5. Kierowco, końcówkę wakacji mocno odczujesz w swoim portfelu. Paliwo może być droższe nawet o kilkadziesiąt groszy

Następny artykuł