ZDrogi.pl > Na drogach > Nietrzeźwa matka doprowadziła do wypadku. Jechała z 10-letnim synem
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Nietrzeźwa matka doprowadziła do wypadku. Jechała z 10-letnim synem

KPP Opoczno
KPP Opoczno

Kompletną bezmyślnością wykazała się pewna 29-latka, która wsiadła za kółko, będąc pod wpływem alkoholu. W chwili zdarzenia podróżowała ze swoich synem. Ich samochód stanął w płomieniach, po czym doszczętnie spłonął.

Niestety, ale nietrzeźwi kierowcy to wciąż bardzo poważny problem publicznych tras. Ich skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do wielu skandalicznych incydentów.

Taki stan rzeczy w dobitny sposób odzwierciedla zdarzenie, do którego doszło w miniony piątek 3 grudnia na terenie województwa łódzkiego.

W godzinach wieczornych funkcjonariusze z Opoczna otrzymali niepokojące zgłoszenie o wypadku w miejscowości Domaszno. 

Na miejsce incydentu bardzo szybko zadysponowano służby ratunkowe, które niezwłocznie przystąpiły do akcji.

Jak się okazało, 29-letnia kierująca oplem astra, jadąc z 10-letnim synem, zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym zakończyła swoją jazdę w przydrożnym rowie, gdzie jej pojazd dachował. 

>

Poszkodowani zdołali opuścić rozbity pojazd z pomocą jednego z mieszkańców okolicy, który w odpowiedni sposób zareagował na groźną sytuację.

Roztrzaskane auto uległo całkowitemu spaleniu.

Na miejsce zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował poszkodowaną 29-latkę do jednej z placówek na terenie województwa świętokrzyskiego.

Młoda kierująca została przebadana na obecność alkoholu we krwi. Jak się okazało, w jej organizmie znajdowały się ponad 2 promile alkoholu.

10-letni chłopiec nie doznał poważniejszych obrażeń i po udzieleniu niezbędnej pomocy medycznej został przekazany pod opiekę członków rodziny.

Nieodpowiedzialna 29-latka straciła swoje prawy jazdy. Wiadomo, że jej sprawa zostanie skierowana do sądu. Za popełniony czyn grozi jej surowa kara do 12 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Łódzka Policja