ZDrogi.pl

Niespodziewany wybuch osobówki na autostradzie. Wszystko przez instalację LPG - Wideo

16 Sierpnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do niezwykle groźnego incydentu doszło na jednej z rosyjskich autostrad. Samochód posiadający wadliwą instalację LPG dosłownie wystrzelił w powietrze. To prawdziwy cud, że nikomu nic się nie stało.

Oglądając poniższy materiał wideo, można śmiało stwierdzić, że dwie osoby, podróżujące osobówką miały ogromne szczęście. Rozszczelniona instalacja LPG doprowadziła do potężnego wybuchu na ruchliwej trasie.

Finalnie z uszkodzonego samochodu wysiadły dwie osoby, które o dziwo, przeżyły ten incydent. Co ciekawe, wyszły z niego bez szwanku.

Poniższe nagranie w dobitny sposób udowadnia, że przy montowaniu instalacji gazowej, warto skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców, a nie kierować się aspektem ceny.

Profesjonalnie wykonana praca jest gwarantem bezpieczeństwa.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Gwiazda Team-u X i była Miss Polski dają popis

„Super Jazda” jest kobietą? Gwiazda Team-u X i była Miss Polski dają popis na torze wyścigowym.

CZYTAJ DALEJ

Nie jest żadną tajemnicą, że źle zamontowana instalacja, może prowadzić do niezwykle groźnych zdarzeń. Jedynie prawidłowy montaż LPG jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników. Ten fakt potwierdziły oficjalne testy przeprowadzone przez ekspertów ADAC.

Również i w naszym kraju prowadzono testy, mające na celu określenie czy pojazdy posiadające instalacje LPG są bezpieczne dla kierowców. Wynik był jednoznaczny.

W wyniku oddania dwóch strzałów do zbiornika toroidalnego z wkładem antywybuchowym pociskiem zwykłym (z rdzeniem stalowym typu PS) i bezpośrednio po nim pociskiem smugowym typu T-46 nastąpiło przebicie przedniej ścianki zbiornika przez pocisk PS, natomiast pocisk T-46 nie przebił ścianki czołowej zbiornika. Po strzałach nastąpił wyciek gazu. Zbiornik nie eksplodował, wyciekający gaz nie został zapalony - można przeczytać w raporcie podsumowującym testy.


Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl;

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Groźna sytuacja podczas przejażdżki motocyklem. Mężczyzna miał sporo szczęścia

Czytaj więcej >
Wypadek drogowców na S12. Dostawczak wjechał w auto

Na drogach

Poważne zderzenie na S12. Kierowca staranował pojazd drogowców

Czytaj więcej >

Na drogach

Przerażające potrącenie rowerzysty. Jak się okazało był pod wpływem procentów

Czytaj więcej >

Na drogach

Policjant wybrał nietypowe miejsce na kontrolę. Kierowcy byli zaskoczeni

Czytaj więcej >

Na drogach

Nietypowa kontrola drogowa. Pijany kierowca zasnął za kierownicą

Czytaj więcej >

Na drogach

Tragiczny wypadek na Pomorzu. Osobówka wbiła się w przystanek autobusowy

Czytaj więcej >