ZDrogi.pl > Na drogach > Niespodziewany wybuch osobówki na autostradzie. Wszystko przez instalację LPG - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:01

Niespodziewany wybuch osobówki na autostradzie. Wszystko przez instalację LPG - Wideo

Youtube
Youtube

Do niezwykle groźnego incydentu doszło na jednej z rosyjskich autostrad. Samochód posiadający wadliwą instalację LPG dosłownie wystrzelił w powietrze. To prawdziwy cud, że nikomu nic się nie stało.

Oglądając poniższy materiał wideo, można śmiało stwierdzić, że dwie osoby, podróżujące osobówką miały ogromne szczęście. Rozszczelniona instalacja LPG doprowadziła do potężnego wybuchu na ruchliwej trasie.

Finalnie z uszkodzonego samochodu wysiadły dwie osoby, które o dziwo, przeżyły ten incydent. Co ciekawe, wyszły z niego bez szwanku.

Poniższe nagranie w dobitny sposób udowadnia, że przy montowaniu instalacji gazowej, warto skorzystać z usług wykwalifikowanych fachowców, a nie kierować się aspektem ceny.

Profesjonalnie wykonana praca jest gwarantem bezpieczeństwa.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Nie jest żadną tajemnicą, że źle zamontowana instalacja, może prowadzić do niezwykle groźnych zdarzeń. Jedynie prawidłowy montaż LPG jest całkowicie bezpieczny dla użytkowników. Ten fakt potwierdziły oficjalne testy przeprowadzone przez ekspertów ADAC.

Również i w naszym kraju prowadzono testy, mające na celu określenie czy pojazdy posiadające instalacje LPG są bezpieczne dla kierowców. Wynik był jednoznaczny.

W wyniku oddania dwóch strzałów do zbiornika toroidalnego z wkładem antywybuchowym pociskiem zwykłym (z rdzeniem stalowym typu PS) i bezpośrednio po nim pociskiem smugowym typu T-46 nastąpiło przebicie przedniej ścianki zbiornika przez pocisk PS, natomiast pocisk T-46 nie przebił ścianki czołowej zbiornika. Po strzałach nastąpił wyciek gazu. Zbiornik nie eksplodował, wyciekający gaz nie został zapalony - można przeczytać w raporcie podsumowującym testy.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Powiązane