ZDrogi.pl > Na drogach > Niebezpieczny incydent na pasach. Pirat mógł zabić staruszka na wózku
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Niebezpieczny incydent na pasach. Pirat mógł zabić staruszka na wózku

Youtube
Youtube

O tym, że chwila nieuwagi może mieć dramatyczne konsekwencje, wiadomo nie od dziś. Niestety, ale wielu kierowców nie zdaje sobie z tego sprawy, notorycznie łamiąc obowiązujące przepisy. Tym razem od tragedii dzieliły dosłownie centymetry.

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są szczególnie narażeni na różnorakie błędy kierowców. W czasie groźnego zdarzenia nie są chronieni przez systemy bezpieczeństwa, czy też masywną karoserię, dlatego ich zdrowie i życie są szczególnie zagrożone. Do niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło na jednej z ulic Leżajska (woj. podkarpackie). Kierowca osobowej skody zignorował fakt pierwszeństwa pieszych i z nadmierną prędkością przemknął przez pasy.

Nie od dziś wiadomo, że wszelkiego rodzaju wyprzedzanie, czy też omijanie na przejściu to oznaka skrajnej głupoty. W tego typu przypadkach, jeden, nawet najmniejszy błąd może być przyczyną koszmarnego incydentu.

Na poniższym materiale wideo bardzo dobrze widać, że autor nagrania zatrzymał się przed przejściem, chcąc przepuścić staruszka na wózku. Niestety, ale nie wszyscy zmotoryzowani byli w stanie zrozumieć prawidłowego zachowania tego kierowcy.

Kierujący citroenem nie zdołał się zatrzymać i kontynuował swoją jazdę. Jednak to, co zrobił właściciel skody, przechodzi wszelkie wyobrażanie.

W bezczelny sposób przejechał tuż obok niepełnosprawnego. W tym wypadku od tragedii dzieliły dosłownie ułamki sekund.

Według nas zachowanie kierowcy osobówki kwalifikowało się do odebrania prawa jazdy. Być tak drastyczny ruch uświadomiłby go, że chwila nieuwagi na drodze może słono kosztować.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl