Nie żyje sportowiec rajd Dakar
Źródło: Unsplash.com Carolyn V

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiec

Konrad KarpiukKonrad Karpiuk
15 Stycznia 2021

Nie żyje Pierre Cherpin, 52-letni motocyklista startujący w Rajdzie Dakar. W poniedziałek doszło do makabrycznego wypadku, w wyniku którego sportowiec doznał poważnych obrażeń. Zmarł po pięciu dniach walki.

Nie żyje 52-letni sportowiec. Był ranny w wyniku makabrycznego wypadku

Informacje o tym, że nie żyje Pierre Cherpin podał oficjalny profil "Dakar Rally". Sportowiec miał wypadek w trakcie siódmego etapu Rajdu Dakar, na 178. kilometrze trasy z Ha'il do Sakaki w Arabii Saudyjskiej.

52-latek w efekcie makabrycznego zdarzenia odniósł ciężkie obrażenia. Lekarze stwierdzili u niego krwiaka mózgu, odmę płucną oraz złamanie żeber. Pierre Cherpin był w stanie zagrożenia życia i potrzebował szybkiej operacji.

- Gdy ratownicy medyczni dotarli do motocyklisty, ten był już nieprzytomny. Zabrano go do szpitala w Sakace, gdzie przeszedł pilną operację. Jego stan zdrowia nie pogarszał się - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Sportowiec został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Ze względu na jego stabilny stan zdrowia, podjęto decyzję o przetransportowaniu go do jego ojczyzny. Miał zostać zabrany samolotem do francuskiego Lille.

W trakcie podróży stan Pierre Cherpina znacznie się pogorszył. Niedługo później media przekazały informacje, że 52-latek nie żyje. Niestety, nie udało mu się doczekać końca podróży.

Pierre Cherpin nie żyje, wrócił do rajdu po dłuższej przerwie

Sportowiec wystartował w rajdzie Dakar pierwszy raz od sześciu lat. Po sześciu etapach znajdował się na 77 pozycji w klasyfikacji generalnej. Jak sam jednak przyznawał, nie startował po to, aby wygrać.

- Nie chce wygrać tylko zobaczyć krajobrazy, których bez rajdu bym nigdy nie zobaczył. To wszystko jest ekscytujące, jazda na motocyklu, życie pasją, poznanie samego siebie - mówił Pierre Cherpin.

52-latek brał udział w Rajdzie Dakar po raz czwarty. Debiutował jeszcze w 2009 roku, podczas edycji w Ameryce Południowej. Ukończył wtedy wszystkie etapy, podobnie jak w 2012 roku.

2015 rok był już nieco mniej szczęśliwy dla Pierre Cherpina. Musiał wtedy wycofać się w trakcie jednego ze etapów, ze względu na awarię silnika w motocyklu.

Słynny rajd Dakar organizowany jest od 1979 roku, niegdyś znany był pod nazwą Paryż - Dakar. Pierre Cherpin to 27. ofiara śmiertelna rajdu. 22 ofiary były motocyklistami. Przed rokiem w jego trakcie zginęło dwóch zawodników.

Źródło: Sport.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł