Nastolatek rozbił auto rodziców
Źródło: Materiały Policyjne

Kobieta myślała, że okradają dom, a to 15-latek rozbił auto rodziców

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Listopada 2020

Nastolatek zabrał auto bez wiedzy rodziców i pojechał z dwójką przyjaciół na przejażdżkę po wsi. Niestety skończyła się ona na drzewie. Może upiekłoby mu się, gdyby nie czujna sąsiadka, która o 5 rano zawiadomiła policję.

W sobotę rano, około godziny 5, dyżurny policji otrzymał wezwanie dotyczące​ prawdopodobnej próby włamania/kradzieży. Telefonowała jedna z mieszkanek Niezabitowa, ponieważ zauważyła na sąsiedniej posesji kilkoro ludzi z latarkami.

Uznała, że najprawdopodobniej to złodzieje, którzy próbują okraść dom sąsiada.

Przybyli na miejsce policjanci nie spotkali podejrzanych... ale znaleźli rozbite Renault Laguna.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Nastolatek ukradkiem zabrał auto rodziców

Poważnie uszkodzone auto oznaczało, że osoby, które nim podróżowały, mogą potrzebować pomocy. Funkcjonariusze sprawdzili samochód w policyjnych systemach i ustalili tożsamość właściciela oraz jego miejsce zamieszkania.
Na miejscu okazało się, że to nie on prowadził auto. Jego 15-letni syn bez wiedzy rodziców wziął Renault i pojechał ze znajomymi na przejażdżkę.

W pewnym momencie stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w drzewo. Mimo poważnych uszkodzeń samochodu nikt nie ucierpiał.

Nastolatek rozbił auto rodziców

15-latek oraz jego dwójka nastoletnich pasażerów, mogą mówić o prawdziwym szczęściu, pomimo swojej bezmyślności. Policyjne badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie młodego kierującego 0,28 promila alkoholu.

Nastolatek oczywiście nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

Chłopak wkrótce będzie musiał wytłumaczyć się przed Sądem Rodzinnym.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł