ZDrogi.pl
Napad na konwój

Youtube.com FUNKER530 - Veteran Community & Combat Footage

Nagranie z napadu na konwój w RPA. Kierowca zachował zimną krew - Wideo

1 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Napad na konwój dla Europejczyków nie jest codziennością, ale RPA to zgoła inna rzeczywistość. Nie bez powodu transporty kosztowności są obstawione, przez uzbrojonych konwojentów. To nagranie pokazuje, z jakimi sytuacjami muszą się mierzyć kierujący autami w konwojach.

Napad na konwój wisiał w powietrzu. Już na początku nagrania widać, jak kierowca uważnie obserwuje pojazd w lusterku. Jego obawy nie były bezzasadne, po chwili padły strzały ze strony audi nadjeżdżającego z jego prawej strony. Kierujący Toyotą Land Cruiser uratował sytuację, tylko dzięki umiejętnościom i zachowaniu zimnej krwi.

Napad na konwój w RPA. Scena jak z filmu akcji, kierowca zachował zimną krew

Od kiedy padły pierwsze strzały, sytuacja zaczęła robić się gorąca i bardziej przypominać film akcji niż rutynowy transport. Oprócz strzałów doszło nawet do prób staranowania toyoty. W pewnym momencie kierowca konwoju zawraca i zaczyna jechać wprost na audi, którym kierowali przestępcy. W tym czasie podaje broń partnerowi i ostrzega go, że napastnicy mogą strzelać.

Po chwili słychać kolejne strzały, ale jakimś cudem udaje się uniknąć trafienia i zderzenia z autem agresorów. Kierowca podaje telefon pasażerowi i mówi, żeby zadzwonił do "Robbiego" (można się domyśleć, że chodzi o wsparcie, czy przełożonego). Jednak mężczyzna wydaje się zbyt przerażony, żeby cokolwiek zrobić.

KPP Węgorzewo

Wypił 30 piw i jechał powiedzieć szefowi, że nie da rady pracować. Zaliczył groźne dachowanie

CZYTAJ DALEJ

Nagranie w pewnym momencie się urywa

Nagranie urywa się chwilę po zatrzymaniu toyoty, a kierowca bierze karabin od swojego partnera, przeładowuje go i wychodzi z pojazdu. Lokalni mieszkańcy podają, że obaj konwojenci wyszli z tej sytuacji bez szwanku. Prawdopodobnie jeden z napastników zginął, a drugi jest ranny.Jak widać na zdjęciach zrobionych już po zdarzeniu, napastnicy strzelali dosyć celnie. Uszkodzona została przednia szyba, która zapewne była kuloodporna, dzięki temu pocisk nie dosięgnął nikogo w pojeździe. Trudno uwierzyć, że nawet w sytuacji zagrożenia życia zachował spokój i wykonał swoją pracę wzorowo.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com FUNKER530 - Veteran Community & Combat Footage

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Na drogach

Jechali na pogrzeb. Sami zginęli w koszmarnych okolicznościach na trasie S3

Czytaj więcej >

Na drogach

Ciągnik rolniczy zmiażdżył osobówkę jak puszkę. Nie żyje młody kierowca

Czytaj więcej >

Na drogach

Pirat w passacie wyprzedzał na ,,trzeciego". W ekspresowym tempie stracił prawo jazdy - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Śmierć spotkała go podczas tankowania. Zmiażdżyła go rozpędzona osobówka - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Samochód zaczął płonąć w trakcie jazdy. Policjanci bez wahania wkroczyli do akcji - Wideo

Czytaj więcej >

Na drogach

Dostarczył przesyłkę pod same drzwi. To, co zrobił później, jest wstrząsające - Wideo

Czytaj więcej >