ZDrogi.pl
KMP Biała Podlaska

KMP Biała Podlaska

Na drodze krajowej pędził ponad 140 km/h. Okazało się, że jest pod wpływem procentów

31 Lipca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

W ręce funkcjonariuszy z KMP w Białej Podlaskiej wpadł prawdziwy pirat drogowy. 41-latek pędził jak szalony po drodze krajowej numer 2. Jak się okazało, mężczyzna był pijany, a w jego organizmie znajdowało się 1,2 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierowcy to prawdziwe utrapienie publicznych dróg. Ich kompletnie nieodpowiedzialne, a wręcz głupie zachowanie jest przyczyną sporej ilości groźnych incydentów drogowych.

W ręce mundurowych z Komendy Miejskiej w Białej Podlaskiej wpadł prawdziwy przestępca drogowy. W czwartek 29 lipca podczas rutynowego patrolu po godzinie 11.00 na „krajowej dwójce” zauważyli kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość. 

Wskazania radaru wykazały, że osobowe audi pędzi ponad 140 km/h, dlatego mundurowi szybko wkroczyli do akcji. Finalnie w miejscowości Rogoźniczka samochód został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział 41-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego.

Jak się okazało, w momencie zatrzymania był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 1,2 promila alkoholu w jego organizmie.

PKL.SA

Wystarczyła brawura oraz chwila nieuwagi. Kierowca zmiótł rogatki - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Teraz bezmyślny kierowca, który swym zachowaniem naraził na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale także innych użytkowników drogi, poniesie surowe konsekwencje.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, zatrzymanie prawa jazdy na okres co najmniej 3 lat, a także bardzo wysoka grzywna.

Dodatkowo nieodpowiedzialny mężczyzna będzie musiał zapłacić świadczenie w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. 

Źródło: KMP Biała Podlaska

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

  • Zaparkowała swoje BMW w niezrozumiały sposób. Zablokowała przejazd strażakom - Wideo

  • Kierowca zniszczył nowego kampera za ponad 200 tys. Kupił go dwa tygodnie temu - Wideo

  • Odbijał się od barierki do barierki. Był tak pijany, że ledwo stał na nogach - Wideo

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl