ZDrogi.pl
Mycie auta w ujemnej temperaturze

youtube.com garage54

Umyli auto pianą przy temperaturze -40 stopni Celsjusza

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Mycie auta przy ujemnej temperaturze nie jest najlepszy pomysłem. Jednak ci pomysłowi mechanicy z Rosji, spróbowali użyć piany myjącej na Hummerze przy temperaturze -40 stopni Celsjusza. Auto wyglądało jak pokryte jadalnymi piankami.

Mycie auta przy ujemnej temperaturze

Mycie auta zimą przydaje się do zmycia soli, czy brudu. Powinniśmy jednak robić to tylko wtedy, gdy temperatura jest na plusie, zwłaszcza jeśli chcemy uniknąć zamarznięcia zamków. 

W internecie krążył obrazek kierowcy, który o tym zapomniał i woda z pianą zamarzła mu na aucie. Pomysłowi Rosjanie z Garage 54, znani z absurdalnych, motoryzacyjnych eksperymentów, zainspirowani tym zdjęciem, postanowili to przetestować na swoim Hummerze.

Z początku planowali zrobić to w myjni ręcznej na mieście, ale wszystkie były zamknięte, ze względu na niskie temperatury. Zdecydowali sie więc skorzystać z własnego sprzętu.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Żeby było zimniej, rozpoczęli mycie auta z rana, gdy temperatura sięgneła -38 stopni Celsjusza. Do mycia użyli dozownika z pianą aktywną.

Mycie auta przy -40 stopniach Celsjusza

Już pierwsza cienka warstwa piany zamarzła niemal natychmiast. Mimo to, prowadzący internetowy program nie przestawał i jak sam przyznał "wyglądało to, jakby lakierował Hummera na różowo".

W końcu po kilku warstwach mycia auta pianą, Hummer wyglądał jak jeden wielki blok różowej piany. Co więcej, Rosjanie z Garage 54 kontynuowali ten proces przez dwa dni, żeby auto wyglądało jezcze bardziej absurdalnie.

W końcu prowadzący program wpadł na pomysł, aby auto częściowo "odśnieżyć" i wyjechać nim na miasto. Szpachelką musieli zrobić wnękę na klamki, szyby, lusterka i tablice rejestracyjne. Resztę pozostawili w pianie.

Tylko częściowo odśnieżony Hummer wyglądał jeszcze bardziej niedorzecznie i co ciekawe, drzwi otworzyły się niemal bezproblemowo. Gdy wyjechali nim w miasto, zwracali uwagę chyba wszystkich przechodniów w zasięgu wzroku.

Tak przyozdobionym Hummerem zajechali nawet na stację benzynową. Po krótkiej przejażdżce przez miasto wstawili go z powrotem do ciepłego garażu, zobaczyć co się stanie, gdy piana rozmarznie.

Ostatecznie okazało się, że nic złego nie stało się z lakierem. Jednak jak podsumował prowadzący program, mycie auta przy ujemnych temperaturach  jest "niewłaściwie" i dosyć "głupie".

Źródło: Youtube.com Garage 54

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Jak obszyć skórą kierownicę? Czy można to zrobić samodzielnie?

Porady

Jak obszyć skórą kierownicę? Czy można to zrobić samodzielnie?

Czytaj więcej >
Jak prawidłowo wyrejestrować samochód?

Porady

Jak prawidłowo wyrejestrować samochód?

Czytaj więcej >
Jak często trzeba wymieniać filtr paliwa w samochodzie?

Porady

Jak często trzeba wymieniać filtr paliwa w samochodzie?

Czytaj więcej >
O tym, jak działa proste sprzęgło hydrauliczne?

Porady

Jak działa proste sprzęgło hydrauliczne? Czy jest to lepsze rozwiązanie?

Czytaj więcej >
Jesteś pewny, że wiesz wszystko, co powinieneś, o fotoradarach?

Porady

Jesteś pewny, że wiesz wszystko, co powinieneś, o fotoradarach?

Czytaj więcej >
Budowa i sposób działania manualnej skrzyni biegów

Porady

Budowa i sposób działania manualnej skrzyni biegów

Czytaj więcej >