Ford Mustang Eleanor
Źródło: ChromeCars.de

Poczuj się jak Nicolas Cage. Ford Mustang „Eleanor” z 1967 roku na sprzedaż w Niemczech

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Listopada 2020

Mustang "Eleanor" to bohater jednego z najpopularniejszych wśród automaniaków filmu. Pojawiła się wyjątkowa okazja, aby wejść w posiadanie wyjątkowego auta. Jeden z nielicznych egzemplarzy, które brały udział w filmie i są faktycznie jeżdżącym autem, trafił właśnie na sprzedaż.

Oryginalny Ford Mustang Eleanor z 1967 roku, bohater (a właściwie bohaterka) słynnego z Nicholasem Cage’em w roli głównej - "Gone In 60 Seconds" (pol. 60 sekund), jest obecnie na sprzedaż. Najlepsze jest to, że kupić można go za zachodnią granicą! To prawdziwa okazja.

Ofertę wyjątkowego auta znajdziecie TUTAJ

Mustangi „Eleanor” stały się niezwykle pożądane dzięki sukcesowi filmu. W związku z tym na rynku spotkać można wiele podróbek lepszej lub gorszej jakości.

Mustang to marzenie większości automaniaków. Wersja "Eleanor" to niemal święty Graal

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Ford Mustang Eleanor

Warto podkreślić, że firma Cinema Vehicle Services, która jest właścicielem praw do nazwy Eleanor, wyprodukowała w sumie raptem 11-12 egzemplarzy, z czego większość była pustą „skorupą”, a jedynie trzy były na chodzie. Końcowy klaps przetrwało raptem siedem sztuk, z czego tylko trzy zostały ostatecznie sprzedane.

Jeden z Mustangów, który faktycznie możemy zobaczyć w trakcie seansu, jest wystawiony na sprzedaż w Chrome Cars - cena nieznana.

Mustang z końcówki lat '60 to jedno z najpiękniejszych amerykańskich aut

Ford Mustang Eleanor

Według sprzedawcy ten egzemplarz został zakupiony w Stanach Zjednoczonych i ściągnięto go do Europy. Wszystkie 11/12 egzemplarzy skonstruowanych na potrzeby filmu było opartych na zwykłym Fordzie Mustangu Fastback z lat 1967/1968.

Samochody, które brały udział scenach drogowych, wyposażono 351-calowy (5.6 litra) silnik V8.

Ile trzeba wydać na tak wyjątkowe auto? Dopiero się okaże. Na początku roku jeden z ośmiu samochodów, niebędących bohaterami filmu został sprzedany na aukcji za 852,500 dolarów - ponad 3 mln złotych.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł