ZDrogi.pl > Aktualności > Poczuj się jak Nicolas Cage. Ford Mustang "Eleanor" z 1967 roku na sprzedaż w Niemczech
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:49

Poczuj się jak Nicolas Cage. Ford Mustang "Eleanor" z 1967 roku na sprzedaż w Niemczech

Ford Mustang Eleanor
ChromeCars.de

Oryginalny Ford Mustang Eleanor z 1967 roku, bohater (a właściwie bohaterka) słynnego z Nicholasem Cage’em w roli głównej - "Gone In 60 Seconds" (pol. 60 sekund), jest obecnie na sprzedaż. Najlepsze jest to, że kupić można go za zachodnią granicą! To prawdziwa okazja.

Ofertę wyjątkowego auta znajdziecie TUTAJ

Mustangi „Eleanor” stały się niezwykle pożądane dzięki sukcesowi filmu. W związku z tym na rynku spotkać można wiele podróbek lepszej lub gorszej jakości.

Mustang to marzenie większości automaniaków. Wersja "Eleanor" to niemal święty Graal

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Warto podkreślić, że firma Cinema Vehicle Services, która jest właścicielem praw do nazwy Eleanor, wyprodukowała w sumie raptem 11-12 egzemplarzy, z czego większość była pustą „skorupą”, a jedynie trzy były na chodzie. Końcowy klaps przetrwało raptem siedem sztuk, z czego tylko trzy zostały ostatecznie sprzedane.

Jeden z Mustangów, który faktycznie możemy zobaczyć w trakcie seansu, jest wystawiony na sprzedaż w Chrome Cars - cena nieznana.

Mustang z końcówki lat '60 to jedno z najpiękniejszych amerykańskich aut

Według sprzedawcy ten egzemplarz został zakupiony w Stanach Zjednoczonych i ściągnięto go do Europy. Wszystkie 11/12 egzemplarzy skonstruowanych na potrzeby filmu było opartych na zwykłym Fordzie Mustangu Fastback z lat 1967/1968.

Samochody, które brały udział scenach drogowych, wyposażono 351-calowy (5.6 litra) silnik V8.

Ile trzeba wydać na tak wyjątkowe auto? Dopiero się okaże. Na początku roku jeden z ośmiu samochodów, niebędących bohaterami filmu został sprzedany na aukcji za 852,500 dolarów - ponad 3 mln złotych.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`