Motocyklista Autostrada
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Kuriozalne zachowanie motocyklisty. Wyprzedzanie mogło skończyć się dramatem - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
8 Stycznia 2021

Motocyklista z poniższego nagrania mógł w bardzo głupi sposób zakończyć swoje życie. Nie wiadomo, co dokładnie chciał zrobić, ale wyszło po prostu dramatycznie. Zahaczył o wyprzedzany pojazd i finalnie wylądował na jezdni.

Motocyklista zahaczył o wyprzedzaną ciężarówkę. Kuriozalna sytuacja na autostradzie.

Chwila nieuwagi, brak odpowiedniego skupienia, roztargnienie. Nie od dziś wiadomo, że nie są one szczególnym przyjacielem każdego kierowcy. Mogą one w bardzo łatwy sposób doprowadzić do ogromnej tragedii.

Do bardzo nietypowej sytuacji, która śmiało może być określana mianem kuriozalnej doszło na niemieckiej autostradzie A61, 3 km za zjazdem na Achen, kierunek Venlo. Pomimo faktu, że miała ona miejsce w kwietniu 2020 roku, warto ją przypomnieć.

Nagranie przedstawia moment, w którym motocyklista postanowił wyprzedzić samochód ciężarowy. Zrobił to na tyle nieudolnie, że finalnie wylądował na jezdni.

Nie wiemy dokładnie, czemu zdecydował się podjechać tak blisko ciężarówki. Chwila nieuwagi doprowadziła do koszmarnego incydentu.

Motocyklista został zahaczony przez wyprzedzaną ciężarówkę. O krok od wielkiej tragedii.

W tym przypadku manewr wyprzedzania został przeprowadzony w beznadziejny sposób. Mężczyzna źle określić odległość dzielącą go od ciężarówki. Ostatecznie wylądował na jezdni. Na szczęście samochód dostawczy, który jechał tym samym pasem, zdołał wyhamować, dzięki czemu nie doszło do potrącenia mężczyzny leżącego na drodze.

Ostatecznie cała sytuacja zakończyła się szczęśliwie. Jak informuje portal PiraciDrogowi.pl, motocyklista został jedynie mocno obity. Ważne jednak, że przeżył ten koszmarny incydent.

Źródło: PiraciDrogowi.pl

Mamy ogromną nadzieję, że mężczyzna wyciągnie odpowiednie wnioski i będzie wyprzedzał w zupełnie inny, bezpieczny sposób. Tym razem skończyło się na siniakach, jednak następny tego typu incydnet, może zakończyć się znacznie gorzej.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł