Wypadek Cysterna
Źródło: KP PSP Przasnysz

Hektolitry mleka wylały się na drogę. Cysterna wjechała do rowu. Niewiarygodna przyczyna tego wypadku

Piotr DutkaPiotr Dutka
7 Stycznia 2021

Wypadek do którego doszło na trasie z Przasnysza do Jednorożca należy do tych z gatunku nietypowych. Cysterna z mlekiem wylądowała w rowie. Na drodze natomiast, wylały się hektolitry mleka. Wszystko przez bardzo niebezpieczne zdarzenie, które mogło doprowadzić do ogromnej tragedii.

Wypadek, który mógł zakończyć się tragedią. Hektolitry mleka wylały się na drogę. Nietypowa przyczyna tego zdarzenia.

Nie od dziś wiadomo, że na drodze może zdarzyć się dosłownie wszystko. Odpowiednie skupienie oraz bezpieczna jazda, nierzadko mogą ocalić niejedno ludzkie życie. Czasami jednak na reakcję nie ma po prostu szans.

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło na trasie pomiędzy Przasnyszem a miejscowością Jednorożec.Cysterna przewożąca hektolitry mleka wjechała do rowu.

Zdarzenie było spowodowane wtargnięciem stada dzików na jezdnię. Przy próbie wyminięcia zwierząt, sytuacja wymknęła się spod kontroli i doszło do tego niezwykle niebezpiecznego zdarzenia.

Niestety, ale dziki, podobnie jak inne zwierzęta mogą przyczynić się do dramatycznych zdarzeń na drogach. Tak było i w tym konkretnym przypadku, który zakończył się bardzo nieprzyjemnym incydentem.

Staruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoStaruszek wjechał pod rozpędzoną ciężarówkę. Zginął w tragicznych okolicznościach - WideoCzytaj dalej

W momencie zdarzenia, w kabinie oprócz 46-letniego kierowcy z powiatu ostrołęckiego przebywał również jego 10-letni syn. W pewnym momencie na jezdnię wyszły dziki. Pomimo usilnych starań kierującego, nie było szans na wyhamowanie masywnego pojazdu.

KP PSP Przasnysz

fot. KP PSP Przasnysz

Mężczyzna zdecydował się na wariant zakładający ominięcie stada zwierząt. Stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wjechał z impetem do rowu.

Wypadek spowodowany przez dziki. Kierowca cysterny chciał ratować sytuację. Zestaw stracił balans i przewrócił się na bok.

Przewrócenie się cysterny doprowadziło do tego, że setki litrów mleka zaczęły wylewać się na jezdnię.

- Na szczęście zarówno kierującemu, jak i 10-latkowi, nic się nie stało. Za spowodowanie zdarzenia drogowego kierujący scanią został pouczony. - przekazał aspirant szt. Krzysztofa Błaszczaka z Komendy Powiatowej Policji w Przasnyszu.

- Kierowca miał widoczne obrażenia głowy, a dziecko było w szoku, bez widocznych obrażeń. W rowie znajdował się samochód ciężarowy-cysterna wraz z przyczepą. Zbiorniki wypełnione w całości mlekiem. Zawartość wylewała się do przydrożnego rowu. - dodaje przasnyska policja.

Niestety, ale nie był to jedyny incydent, który miał miejsce na polskich drogach w ostatnim czasie. Do przerażającego wypadku doszło na drodze krajowej nr 92. W wypadku samochodu ciężarowego z osobowym zginął kierowca.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł