Motocyklista cudem uniknął poważnego wypadku
Źródło: YouTube: Jack The Adult

Motocyklista musiał być przerażony. Był o włos od śmierci - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
7 Października 2020

Motocyklista cudem uniknął poważnego wypadku. Właściwa decyzja podjęta w ułamku sekundy uratowała jego zdrowie - a możliwe nawet, że życie! Do niebezpiecznej sytuacji doprowadził kierowca białego SUV-a, który postanowił przejechać na czerwonym świetle.

Na początku tego miesiąca doszło do skrajnie niebezpiecznej sytuacji na drodze. Wyjątkowo szybko myślący (i prawdopodobnie wyjątkowo szczęśliwy) motocyklista z Filadelfii cudem uniknął potrącenia przez kierowcę Chevroleta Silverado.

Dramatyczne nagranie z kamery samochodowej pokazuje białego SUV-a przejeżdżającego na czerwonym świetle. Zarówno „nagrywający”, jak i motocyklista mają zielone światło. Nie wiadomo dlaczego, ale z jakiegoś powodu kierowca Silverado postanawia przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Motocyklista cudem uniknął poważnego wypadku. Miał ułamki sekundy na podjęcie właściwej decyzji

Biały SUV przecina ścieżkę pojazdów. Podczas gdy kierowca Toyoty, w której zainstalowano kamerkę, jest w stanie zahamować, aby uniknąć zderzenia, kierowca motocykla zmuszony był szybko uciec w lewo. Ostatecznie motocyklista zdołał ominąć Silverado o kilka centymetrów... a właściwie cali, ponieważ do zdarzenia doszło w stanach.

Motocyklista zdecydował się kontrować, zamiast hamować. To prawodpodobnie uratowało jego życie - gdyby próbował się zatrzymać, prawdopodobnie uderzyłby w ciężarówkę.

Ponieważ kierowca jednośladu nie miał na sobie kasku, mógłby w zdarzeniu poważnie ucierpieć.

Nagranie udostępniono na portalu Reddit. Według podanych tam informacji motocyklista szybko zawrócił i gonił Chevroleta. Niestety nie znamy finału tej historii, ale nie możemy winić kierowcy za to, że był wściekły na nieodpowiedzialnego i nieuważnego kierowcę Silverado.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł