ZDrogi.pl
KMP Łódź

KMP Łódź

Młoda kobieta nie zatrzymała się do kontroli. Miała ku temu kilka powodów

21 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Młoda kobieta zasiadająca za kierownicą osobowego saaba, dosłownie przeszła samą siebie. Uciekając przed policją, spowodowała groźną kolizję drogową. Okazało się, że to nie koniec jej problemów.

Do zdarzenia doszło 21 kwietnia z nocy z wtorku na środę. Tuż po północy uważną uwagę policjantów przykuł osobowy saab, który przemieszczał się po łódzkich ulicach w bardzo podejrzany sposób. Mundurowi niezwłocznie zdecydowali się na zatrzymanie pojazdu.

Niestety, ale tak sztuka się im nie udała, ponieważ kierująca pojazdem zignorowała sygnały do zatrzymania i zdecydowała się na ucieczkę. Znacząco przyśpieszyła i podążała w kierunku ulicy Niciarnianej.

W pewnym momencie kobieta zdecydowała się skręcić w lewo. Jak się okazało, wykonany przez nią manewr pomógł funkcjonariuszom w późniejszym zatrzymaniu. Kobieta straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem i swój szaleńczy rajd zakończyła na przydrożnym drzewie.

Wypadek USA

Młody kierowca uderzył w barierę. Jego pasażer dosłownie wystrzelił w powietrze - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Tuż po zderzeniu, policjanci rzucili się z pomocą poszkodowanej. Podczas otwierania drzwi wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. 28-latka wymagała niezbędnej pomocy medycznej.

Przeprowadzono również badanie na obecność alkoholu. Okazało się, że kobieta ma aż 1.5 promila w swoim organizmie. Została ona również sprawdzona w policyjnych rejestrach. Jak się okazało, była poszukiwana przez Prokuraturę Rejonową w Łodzi.

Ucieczkę tłumaczyła strachem przed zatrzymaniem. Zdawała sobie sprawę, że znajduje się pod wpływem alkoholu. To właśnie dlatego zdecydowała się na ucieczkę.

KMP Łódź

KMP Łódź

Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy, a osobowy saab trafił na policyjny parking.

Nie jest tajemnicą, że w naszym kraju obowiązują surowe kary za jazdę pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialna kobieta odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości. To przewinienie jest obarczone karą do nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.plzDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.plPodobne artykuły

Mężczyzna jechał na gapę, stojąc na zderzaku autobusu. MZA planuje wyciągnąć konsekwencje

Na drogach

Bielsko-Biała: Uczepił się zderzaka i jechał na gapę. Mogło dojść do tragedii

Czytaj więcej >
Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego

Na drogach

Tragiczny wypadek w Lubuskim. Ojciec zginął na oczach trójki dzieci

Czytaj więcej >
Kierowca jechał samoróbką nocą bez świateł. Był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów

Na drogach

Nocą bez świateł jechał „samoróbką” - miał 3,5 promila​

Czytaj więcej >
KMP Ostrołęka

Na drogach

Osobówka wbiła się w bariery ochronne. Młody kierowca zginął w strasznych okolicznościach

Czytaj więcej >
Alkomat policyjny. Materiały Policyjne

Na drogach

Kościan. 18-latek jeszcze nie odebrał prawa jazdy, a już je stracił

Czytaj więcej >
16-latek rozbił toyotę rodziców. Materiały Policyjne

Na drogach

16-latek zabrał auto rodzicom. Jazdę zakończył na słupie

Czytaj więcej >