ZDrogi.pl
Pijany kierowca obywatelskie zatrzymanie

Youtube.com TVGrojec24net

Mieszkańcy zatrzymali pijanego, 68-letniego kierowcę - Wideo

25 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Pijany kierowca w Błędowie urządził demolkę na ulicy, niszcząc barierki i kosz. Zauważyli to lokalni mieszkańcy, którzy zdecydowali się zatrzymać kierującego lanosem. W zatrzymaniu pomógł im dzielnicowy.

Pijany kierowca zrobił demolkę na ulicy, powstrzymali go mieszkańcy

Pijany kierowca to ogromne zagrożenie na drodze. Nie bez powodu ciągle organizowane są kampanie społeczne, a jazda pod wpływem jest karana odebraniem uprawnień, czy nawet więzieniem. Dlatego tak ważna jest obywatelska postawa, gdy dostrzeżemy pijanego za kółkiem.

Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Błędowie (woj. mazowieckie) w środę 24 marca, w godzinach wieczornych. Kierowca daewoo lanosa uszkodził metalowe barierki szkoły podstawowej, a później uderzył w kosz na ul. Kościelnej.

Uliczna demolka zaalarmowała mieszkańców, którzy zdecydowali się dokonać obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy. Mieli szczęście, że akurat w okolicy przejeżdżał dzielnicowy będący akurat na urlopie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Uwagę policjanta poza służbę zwrócił dźwięk silnika na wysokich obrotach. Zainteresowany sytuację zobaczył, jak dwie osoby próbują powstrzymać kierującego daewoo lanosem.

Policjant zdecydował się wtedy na pomoc mieszkańcom i pomógł im w zatrzymaniu pijanego kierowcy. Oczywiście chwilę później wezwano policję.

Na miejsce przyjechali policjanci z Grójca. Zatrzymanego zidentyfikowano jako 68-letniego mieszkańca gminy Błędów. Funkcjonariusze przebadali go alkomatem.

Okazało się, że starszy mężczyzna ma w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu. Taki stan nie był raczej efektem "jednego piwa", a dosyć dużej ilości alkoholu. Osoba tak pijana ledwo może iść, a co dopiero kierować autem.

Co więcej, okazało się, że mężczyzna już stracił prawo jazdy. Daewoo lanos został odholowany przez funkcjonariuszy na policyjny parking.

68-latek stanie przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grożą mu 2 lata pozbawienia wolności. Warto przy tym zaznaczyć, że jeśli ktoś prowadzi pojazd mechaniczny, mając w organizmie 0,5 promila bądź więcej, popełnia nie wykroczenie, a przestępstwo.

Właśnie dlatego jako obywatele, powinniśmy reagować na pijanych kierowców. Czy to przeprowadzając obywatelskie zatrzymanie czy wzywając policję. Możemy w ten sposób uratować komuś życie.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >