Mercedes ma konkurencje
Źródło: Red Bull

Red Bull chce zdetronizować Mercedesa. Ma w tym pomóc nowy bolid RB16B

Piotr DutkaPiotr Dutka
23 Lutego 2021

Mercedes zyskał bardzo poważnego konkurenta w walce o tytuł mistrzowski F1 w roku 2021. Red Bull nie kryje swoich ambicji i jasno wskazuje, że chce nawiązać równorzędną walkę z niemieckim hegemonem. To niezwykle trudne zadanie ma ułatwić nowy bolid RB16B.

Mercedes w poważnych tarapatach. Nowy bolid Red Bulla może przeszkodzić w obronie mistrzowskiego tytułu.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami prawdziwego wysypu prezentacji bolidów na nowy sezon F1 w bieżącym, 2021 roku. Po McLarenie, ekipie Alpha Tauri czy też Alfie Romeo przyszedł czas na Red Bulla. Stajnia z Milton Keynes zaprezentowała swoją nową maszynę.

Bolid RB16B ma przerwać wieloletnią dominację Mercedesa w Królowej Motorsportu. Brytyjski zespół snuje ambitne wizje powrotu na szczyt.

W poprzednim sezonie Red Bull jako jedyny był w starał się nawiązać walkę z Mercedesem. Utalentowany Max Verstappen zdołał wygrać 2 wyścigi, aczkolwiek nie był w stanie rywalizować jak równy z równym z siedmiokrotnym mistrzem świata, Lewisem Hamiltonem.

Zespół zapowiada, że nowy sezon będzie zupełnie inny. Nowy pojazd, a także nowy kierowca mają pchnąć ekipę do przodu. Do młodego Holendra dołączył doświadczony Sergio Perez, który po raz pierwszy będzie miał okazję pracy w teamie mającym wysokie aspiracje. Meksykanin zapowiada walkę o najwyższe cele.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Wiadomo, że jednostką napędową nowej maszyny jest silnik Hondy. Inżynierowi zapewniają, że został on poprawiony względem ubiegłorocznej maszyny.

Ekipa z Milton Keynes solidnie pracowała nad wyeliminowaniem problemów z niestabilnością, które nękały zeszłoroczny pojazd. Szczególną uwagę poświęcono zmniejszeniu różnicy w osiągach, które w znaczący sposób przemawiały na korzyść Mercedesa.

- Zrobiliśmy duży postęp i zobaczymy, czy RB16B podoła wyzwaniu, jakie pojawiło się przed nami w związku ze zmianami w przepisach - powiedział w jednym z wywiadów Christian Horner, szef Red Bulla.

Brytyjczyk poinformował również, że konstruktorzy przenieśli około 60 procent części z zeszłorocznego samochodu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł