Mercedes Maybach Vision Luxury Concept
Źródło: Mercedes AG

Mercedes planuje stworzenie nowej klasy aut - koncept robi wrażenie

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
9 Października 2020

Mercedes planuje utworzenie nowej klasy aut. Czy nadchodzący model powtórzy sukces CLS-a? Czas pokaże... Decyzja o wprowadzeniu do produkcji nowego auta wydaje się bardzo odważna.

Mimo że niemiecka marka od pewnego czasu ogłasza okrojenie gamy modelowej, to planuje wyprodukowanie... limuzynosuva (?).

Tak donosi niemiecki dziennik "Handelsblatt", powołujący się na źródła blisko powiązane z zarządem koncernu w Stuttgarcie. Według nieoficjalnych informacji Mercedes przygotowuje kolejny model spod znaku Maybacha, który będzie luksusową limuzyną o charakterze SUV-a.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Mercedes Maybach Vision Luxury Concept

Mercedes-Maybach Vision Utimate Luxury... nowy model raczej otrzyma inną nazwę

Zapowiedzią takiej konstrukcji był Mercedes-Maybach Vision Ultimate Luxury Concept, który pokazano na targach w 2018 roku.

Mercedes Maybach Vision Luxury Concept

Niewiele jeszcze wiadomo o produkcyjnej wersji modelu, który roboczo określany jest jako SUL (Sports Utility Limousine). Prawdopodobnie wersja produkcyjna opierać się będzie na rozwiązaniach z Maybacha GLS.
Premiera tak nietypowego modelu wydaje się o tyle dziwna, że Mercedes aktualnie wykreśla z listy swoich modeli auta, które popularne są jedynie na określonych rynkach.

Mercedes ten sposób pożegnał się już z klasą X, roadsterem SLC oraz kabrioletami i coupe na bazie Klas C i S.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł