ZDrogi.pl > Na drogach > Mazowsze. Motocyklista potrącił dwie nastolatki, jedna z nich zginęła
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:59

Mazowsze. Motocyklista potrącił dwie nastolatki, jedna z nich zginęła

motocyklista-wypadek-nastolatki
pixabay.com Arembowski

Tragiczny wypadek na Mazowszu. Niepełnoletni motocyklista uderzył w dwie nastolatki, które siedziały na ławce. Jedna z nich zmarła na miejsce, druga jest w szpitalu w ciężkim stanie.

Do wypadku doszło w piątek koło godziny 22 w miejscowości Trynosy Osiedle. Jak udało się ustalić policjantom, 17-latek jechał motocyklem ze swoją dziewczyną, rówieśniczką. Na łuku drogi miał zjechać na pobocze i uderzyć w dwie 17-latki siedzące na ławce przy kapliczce.

Tragiczny wypadek, motocyklista potrącił dwie nastolatki

Jak podaje st. asp. Norbert Cibor z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu, jedna z nastolatek zmarła na miejscu mimo podjętej reanimacji. Druga została przewieziona do szpitala w ciężkim stanie.

17-letni motocyklista wraz z dziewczyną został zatrzymany i przetransportowany do aresztu. Od kierującego jednośladem pobrano krew, w celu sprawdzenia, czy nie był pod wpływem alkoholu i narkotyków. Jak podaje PAP, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli mieszkańcami okolicznych miejscowości.

W jakim wieku można jeździć na motocyklu?

Nie wiadomo, czy 17-latek poruszał się motocyklem nielegalnie. Zgodnie z przepisami, 16-latkowie mogą zdawać egzamin na prawo jazdy kategorii A2, które uprawnia do jazdy jednośladami o maksymalnej pojemności 125 ccm i mocy do 15 km/11 kW, oraz stosunku mocy do masy, który nie przekracza 0,1 kW/kg.

Oczywiście i tak zdarzają się motocykliści, którzy uważają, że uprawnień nie potrzebują i jeżdżą nielegalnie mocniejszymi maszynami. Jednak warto zaznaczyć, że nawet motocykle do 125 ccm mogą wyrządzić krzywdę, jeśli wpadną w nieodpowiednie ręce.

Źródło: Polsat News

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl