Mandat za parkowanie - zarobisz za złoszenie
Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Donieś na źle zaparkowany samochód i zarób - nowatorskie rozwiązanie do walki z piratami drogowymi

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Listopada 2020

Mandat za złe parkowanie, którego część trafi do osoby zgłaszającej? W ten sposób władze chcą zachęcić obywateli do walki z naruszaniem zasad parkowania. Czy to jeszcze walka o bezpieczeństwo na drogach, czy już donosicielstwo?

W Nowym Jorku zaproponowano ustawę, która pomóc w walce z naruszaniem zasad parkowania. Władze chcą zachęcać obywateli do donoszenia na każdy źle zaparkowany samochód - oczywiście nic za darmo.

Mandat za złe parkowanie. Część kwoty trafi do kieszeni zgłaszającego

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Ustawa jest skierowana przeciwko przestępcom, którzy blokują pasy autobusowe i rowerowe, przejścia dla pieszych oraz chodniki. Ich karygodne zachowanie pośrednio stwarza niebezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów. Co ciekawe - ustawa objąć miałaby wszystkie pojazdy - w tym nawet radiowozy.

Mandat i opłata dla "zgłaszającego". Rozwiązanie już odniosło sukces

Wraz w wejściem w życie ustawa podniesie mandat za nieprawidłowe parkowanie z 115 do 175 dolarów. Część z podwyżki trafić może do kieszeni „donosiciela” - ten zarobi około 44 dolarów „za udzielenie informacji".

Pozostała część pieniędzy zasili kasę miasta. Władze zachęcił sukces wcześniejszej ustawy, która zachęcała ludzi do zgłaszania samochodów pozostawianych „na luzie” w zamian za procent grzywny.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł