Mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego Volkswagena z przymocowanym pługiem
Źródło: Materiały Policyjne

Odśnieżał parkingi. Dostał mandat i stracił dowód rejestracyjny

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
16 Lutego 2021

Mandat za uchybienia oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego - to skutki kontroli drogowej, do której doszło na DK nr 6. Policjanci ze Słupskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego Volkswagena z przymocowanym pługiem.

Nie dla każdego musi być to oczywiste, ale pojazdy używane, np. do odśnieżania dróg muszą spełniać wymogi kodeksu drogowego. Przekonał się o tym kierowca Volkswagena T4.

Mężczyzna prowadził pojazd, do którego przymocowany został pług do odśnieżania drogi. W trakcie kontroli drogowej policjanci ukarali mężczyznę za uchybienia.

Kierowca prowadził pojazd ciężarowy z doczepionym pługiem drogą krajową nr 6. Zainteresowało to policjantów ze słupskiej drogówki, którzy postanowili się mu bliżej przyjrzeć.

Okazało się, że za kierownicą Volkswagena Transportera siedział 39-latek, który w ramach obowiązków służbowych użytkował pojazd do odśnieżania parkingów.

Policjanci szybko zauważyli, że doczepiony do pojazdu pług zasłaniał tablice rejestracyjne, a jego ostre krawędzie stwarzały realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto kontrola drogowa wykazała, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

Mandat karny oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego - tak policjanci ukarali kierowcę Volkswagena.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Mandat jest zdecydowanie mniej dotkliwą karą, niż świadomość, że spowodowało się wypadek

O tym, jak niebezpieczną pracą może być odśnieżanie dróg, przekonaliśmy się dzisiaj rano. W okolicach Świebodzina doszło do wypadku, w którym kierowca pługopiaskarki zginął w koszmarnych okolicznościach.

Do tego tragicznego wypadku doszło we wtorek 16 lutego około godziny 7, kiedy to służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o groźnym zderzeniu na drodze krajowej numer 92. Incydent miał miejsce pomiędzy miejscowościami Stok a Mostki, w powiecie świebodzińskim.

Doszło do czołowego zderzenia pługopiaskarki oraz samochodu ciężarowego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący pługopiaskarką poniósł śmierć na miejscu.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł