ZDrogi.pl > Aktualności > Odśnieżał parkingi. Dostał mandat i stracił dowód rejestracyjny
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:45

Odśnieżał parkingi. Dostał mandat i stracił dowód rejestracyjny

Mandat i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego Volkswagena z przymocowanym pługiem
Materiały Policyjne

Nie dla każdego musi być to oczywiste, ale pojazdy używane, np. do odśnieżania dróg muszą spełniać wymogi kodeksu drogowego. Przekonał się o tym kierowca Volkswagena T4.

Mężczyzna prowadził pojazd, do którego przymocowany został pług do odśnieżania drogi. W trakcie kontroli drogowej policjanci ukarali mężczyznę za uchybienia.

Kierowca prowadził pojazd ciężarowy z doczepionym pługiem drogą krajową nr 6. Zainteresowało to policjantów ze słupskiej drogówki, którzy postanowili się mu bliżej przyjrzeć.

Okazało się, że za kierownicą Volkswagena Transportera siedział 39-latek, który w ramach obowiązków służbowych użytkował pojazd do odśnieżania parkingów.

Policjanci szybko zauważyli, że doczepiony do pojazdu pług zasłaniał tablice rejestracyjne, a jego ostre krawędzie stwarzały realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto kontrola drogowa wykazała, że samochód nie ma aktualnych badań technicznych.

Mandat karny oraz zatrzymanie dowodu rejestracyjnego - tak policjanci ukarali kierowcę Volkswagena.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Mandat jest zdecydowanie mniej dotkliwą karą, niż świadomość, że spowodowało się wypadek

O tym, jak niebezpieczną pracą może być odśnieżanie dróg, przekonaliśmy się dzisiaj rano. W okolicach Świebodzina doszło do wypadku, w którym kierowca pługopiaskarki zginął w koszmarnych okolicznościach.

Do tego tragicznego wypadku doszło we wtorek 16 lutego około godziny 7, kiedy to służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o groźnym zderzeniu na drodze krajowej numer 92. Incydent miał miejsce pomiędzy miejscowościami Stok a Mostki, w powiecie świebodzińskim.

Doszło do czołowego zderzenia pługopiaskarki oraz samochodu ciężarowego. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący pługopiaskarką poniósł śmierć na miejscu.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`