ZDrogi.pl > Motorsport > Legenda motorsportu kończy karierę. Valentino Rossi przechodzi na emeryturę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:01

Legenda motorsportu kończy karierę. Valentino Rossi przechodzi na emeryturę

Valentino Rossi
Motorsport.com

Legendarny Valentino Rossi ogłosił, że sezon 2021 będzie jego ostatnim w serii wyścigów MotoGP. Włoch nie zamierza jednak rezygnować z dreszczyku emocji i chce ścigać się w samochodami. Na torze spędził ponad 25 lat.

Gwiazda, ikona, legenda. To właśnie te określenia cisną się na usta, gdy mamy opisać osobę Valentino Rossiego. Sympatyczny Włoch zdecydował się zawiesić kask na kołku i zakończyć swoją bogatą karierę w MotoGP.

Przez 26 sezonów, motocyklista zapracował sobie na status niekwestionowanej legendy serii.  Rossi jest jednym z najbardziej utytułowanych zawodników w światowym sporcie motorowym. 

>

Popularny "Doktor" swoją decyzję ogłosił na specjalnej konferencji prasowej. Warto zaznaczyć, że możliwe były dwie opcje. Mowa o kontynuowaniu swojej kariery na Ducati we własnej ekipie lub zakończenie kariery. 

Finalnie włoski motocyklista zdecydował się na emeryturę.

41-latek w oficjalnej przemowie rozpoczął od krótkiego oświadczenia.

Cześć wszystkim, jak mówiłem podczas sezonu, podjąłem decyzję odnośnie przyszłego sezonu podczas przerwy wakacyjnej - rozpoczął.

Postanowiłem zakończyć karierę razem z końcem sezonu. Niestety to będzie moje ostatnie pół sezonu jako zawodnik MotoGP". - podkreślił Włoch

Warto przypomnieć, że Valentino Rossi to 9-krotny mistrz świata. W 414 startach w MotoGP, Rossi odniósł 115 zwycięstw, w tym 89 w klasie Premier, a jego całkowita liczba na podium wynosi 235. Oczywiście mowa o stanie z sierpnia bieżącego roku.

>

Słynny "Doktor" w kilku zdaniach podsumował swoją bogatą karierę.

To trudne, to bardzo smutny moment, ponieważ trudno powiedzieć i wiedzieć, że w przyszłym roku nie będę ścigał się motocyklami. Robię to od mniej więcej 30 lat, więc w przyszłym roku moje życie się zmieni. Ale tak czy inaczej, było świetnie, bardzo mi się podobało, to długa, długa podróż i była naprawdę, naprawdę fajna. - przekazał Rossi.

Jestem już 25, 26 lat w świecie motorsportu. To był wspaniały czas. Przeżyłem niezapomniane chwile z całym moim zespołem, ze wszystkimi facetami, którzy dla mnie pracują. Nie mam więc wiele do powiedzenia, tylko to. - zakończył.

Na konferencji padło również pytanie dotyczące przyszłości 9-krotnego mistrza świata. Jego odpowiedź nie była zaskakująca.

Lubię ścigać się samochodami prawie tak samo mocno jak motocyklami, więc chyba będę to robił. Decyzja jeszcze nie zapadła, ale pracujemy nad tym. Jestem riderem, czy też driverem na całe życie, zamienię tylko motocykle na samochody, choć nie na tym samym poziomie. - zapewnił Rossi.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl