ZDrogi.pl > Aktualności > Lamborghini Aventador SVJ należące do reprezentanta może zostać zezłomowane
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:48

Lamborghini Aventador SVJ należące do reprezentanta może zostać zezłomowane

Lamborghini Aventador SVJ
zDrogi.pl

Wiele wskazuje na to, że niektórzy piłkarze są mocno oderwani od rzeczywistości. Jazda superautem bez obowiązkowego ubezpieczenia i ważnego prawa jazdy może dużo kosztować znanego sportowca.

Benjamin Mendy gra w reprezentacji Francji oraz Manchesterze City - jednym z najlepszych klubów świata. Jego Lamborghini Aventador SVJ może zostać zniszczone przez brytyjskie władze.

Lamborghini Aventador SVJ - limitowany model trafi na złom?

Mendy kupił Aventadora we Francji, a następnie sprowadził go do Wielkiej Brytanii. Został zatrzymany przez policję w Cheshire 5 listopada za prowadzenie supersamochodu bez ubezpieczenia i ważnego prawa jazdy. Policja zajęła supersamochód, a Mendy walczy z biurokracją, aby odzyskać go, nim zostanie zniszczony.

W Wielkiej Brytanii władze zazwyczaj przechowują samochód do 14 dni - w tym czasie właściciel musi dostarczyć wymagane dokumenty, aby odzyskać pojazd. Jeśli nie zgłosi się w tym terminie, samochód może zostać sprzedany na aukcji lub zniszczony. The Sun donosi, że 4 grudnia, czyli około 20 dni po zajęciu auta, Mendy wciąż nie odzyskał swojego Lamborghini.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Ben jest świetnym piłkarzem, ale nie przepada za biurokracją, taką jak papierkowa robota” - powiedziało brytyjskiemu brukowcowi anonimowe źródło. „Piłkarz nie zdawał sobie sprawy, że auto nie jest ubezpieczone. To jego ogromny błąd. Desperacko próbuje to naprawić. Faktem jest, że minęło 20 dni od zajęcia samochodu, więc wkrótce grozi mu zniszczenie. Policja wie, że Mendy chce go z powrotem i chętnie mu go zwróci, ale tylko wtedy, gdy dostarczy niezbędne dokumenty ”.

Lamborghini Aventador SVJ - jedna z 900 sztuk

Istnieje tylko 900 egzemplarzy Aventador SVJ Coupé. Choć Mendy ma podpisany z Manchesterem 5-letni kontrakt o wartości 52 milionów funtów (ponad 250 mln złotych) i może kupić wszystko, co zechce, sądzimy, że nie chciałby, aby jego Lambo zostało zniszczone.

Aventador SVJ (Super Veloce Jota), zaprezentowany na Pebble Beach Concours d'Elegance w 2018 roku to skoncentrowana na torze wersja topowego modelu marki. Cały 6,5-litrowy silnik L539 został przeprojektowany i zapewnia maksymalną moc 770 KM przy 8500 obr/min i 720 Nm przy 6750 obr/min. Auto waży tylko 1525 kg i może pochwalić się stosunkiem mocy do masy na poziomie 0,5 KM/kg. Aventador SVJ przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i 0-200 km/h w 8,6 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 352 km/h.

Zawsze może kupić Lamborghini wyprodukowane w Polsce.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane