Lamborghini Aventador SVJ
Źródło: zDrogi.pl

Lamborghini Aventador SVJ należące do reprezentanta może zostać zezłomowane

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Grudnia 2020

Lamborghini znanego obrońcy może trafić na złom. Wszystko przez nierozsądne podejście piłkarza do przepisów. Trwa walka z czasem, której stawką jest wyjątkowe auto. Procedury przewidują sprzedaż lub kasację auta po 14 dniach od konfiskaty - superauto sportowca znajduje się na policyjnym parkingu od przeszło 20 dni.

Wiele wskazuje na to, że niektórzy piłkarze są mocno oderwani od rzeczywistości. Jazda superautem bez obowiązkowego ubezpieczenia i ważnego prawa jazdy może dużo kosztować znanego sportowca.

Benjamin Mendy gra w reprezentacji Francji oraz Manchesterze City - jednym z najlepszych klubów świata. Jego Lamborghini Aventador SVJ może zostać zniszczone przez brytyjskie władze.

Lamborghini Aventador SVJ - limitowany model trafi na złom?

Mendy kupił Aventadora we Francji, a następnie sprowadził go do Wielkiej Brytanii. Został zatrzymany przez policję w Cheshire 5 listopada za prowadzenie supersamochodu bez ubezpieczenia i ważnego prawa jazdy. Policja zajęła supersamochód, a Mendy walczy z biurokracją, aby odzyskać go, nim zostanie zniszczony.

Zobacz także: Wzruszające pożegnanie 16-letniej Ani. Śpij słodko aniołku

W Wielkiej Brytanii władze zazwyczaj przechowują samochód do 14 dni - w tym czasie właściciel musi dostarczyć wymagane dokumenty, aby odzyskać pojazd. Jeśli nie zgłosi się w tym terminie, samochód może zostać sprzedany na aukcji lub zniszczony. The Sun donosi, że 4 grudnia, czyli około 20 dni po zajęciu auta, Mendy wciąż nie odzyskał swojego Lamborghini.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Ben jest świetnym piłkarzem, ale nie przepada za biurokracją, taką jak papierkowa robota” - powiedziało brytyjskiemu brukowcowi anonimowe źródło. „Piłkarz nie zdawał sobie sprawy, że auto nie jest ubezpieczone. To jego ogromny błąd. Desperacko próbuje to naprawić. Faktem jest, że minęło 20 dni od zajęcia samochodu, więc wkrótce grozi mu zniszczenie. Policja wie, że Mendy chce go z powrotem i chętnie mu go zwróci, ale tylko wtedy, gdy dostarczy niezbędne dokumenty ”.

Lamborghini Aventador SVJ - jedna z 900 sztuk

Istnieje tylko 900 egzemplarzy Aventador SVJ Coupé. Choć Mendy ma podpisany z Manchesterem 5-letni kontrakt o wartości 52 milionów funtów (ponad 250 mln złotych) i może kupić wszystko, co zechce, sądzimy, że nie chciałby, aby jego Lambo zostało zniszczone.

Zobacz także: Pokryjomu zrobił mamie zdjęcie na plaży. Zobaczyła je i się wściekła

Aventador SVJ (Super Veloce Jota), zaprezentowany na Pebble Beach Concours d'Elegance w 2018 roku to skoncentrowana na torze wersja topowego modelu marki. Cały 6,5-litrowy silnik L539 został przeprojektowany i zapewnia maksymalną moc 770 KM przy 8500 obr/min i 720 Nm przy 6750 obr/min. Auto waży tylko 1525 kg i może pochwalić się stosunkiem mocy do masy na poziomie 0,5 KM/kg. Aventador SVJ przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,8 sekundy i 0-200 km/h w 8,6 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 352 km/h.

Zawsze może kupić Lamborghini wyprodukowane w Polsce.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł