Krzysztof Diablo Włodarczyk trafił do więzienia
Źródło: YouTube: KOstyra SE

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk w więzieniu. Popełnił niewybaczalny błąd

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Stycznia 2021

Krzysztof "Diablo" Włodarczyk w piątek trafił do aresztu na warszawskim Służewcu. Odsiadka może pokrzyżować sportowe plany pięściarza związane z walką o tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej.

Do sprawy, jako pierwsi dotarli dziennikarze „Super Expressu". W rozmowie z dziennikiem szokującą informację potwierdził promotor pięściarza, Andrzej Wasilewski.

Włodarczyk został skazany na pięć miesięcy pozbawienia wolności, ponieważ bez uprawnień poruszał się samochodem. Wszystko z powodu złamania zasądzonego zakazu kierowania pojazdów. Sportowiec trafił do aresztu na warszawskim Służewcu w piątek 8 stycznia.

Jest to również fatalna informacja dla kibiców byłego mistrza świata w boksie zawodowym. „Diablo”, który lata świetności ma już za sobą, przygotowywał się do bardzo ważnej walki. W tej chwili wszystkie sportowe plany trzeba będzie odłożyć w czasie.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk wciąż jest wysoko notowanym pięściarzem

Włodarczyk wciąż jest bardzo wysoko notowany w światowych rankingach kategorii junior ciężkiej i w najnowszym zestawieniu federacji IBF 39-latek zajmuje piąte miejsce. Dzięki temu pięściarz mógł stoczyć eliminacyjny pojedynek do starcia o tytuł mistrza świata.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Włodarczyk już wcześniej przyznawał się, że jeździ bez prawa jazdy i świadomie łamie sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Pięściarz czasowo stracił uprawnienia na dwa lata w 2018 roku za nadmiar punktów karnych.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. Dlaczego świadomie łamał zakaz?

- Musiałem jakoś zarabiać. Płacę alimenty na dwójkę dzieci. A jak pan myśli, z czego ja żyję? Tylko z tego, co zarobię na ringu? Nie. Ja żyje też z tego, że pojadę gdzieś, gdzie opowiem o sobie, przeprowadzę trening itd. Z takich rzeczy również zarabiam pieniądze - argumentował w rozmowie z Faktem sportowiec.

Złamanie prawomocnego wyroku sądu jest przestępstwem i wiąże się z surowymi karami. Sprawca może zostać pozbawiony wolności na okres od 3 miesięcy do 5 lat, a także otrzymać 15-letni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł