Kradzione auto - Strażnik Graniczny pomógł odzyskać Audi Q5
Źródło: YouTube: Straż Graniczna

Niesamowita interwencja strażnika granicznego. Zatrzymał skradzione auto - WIDEO

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Października 2020

Kradzione auto pomógł odzyskać niesamowicie czujny funkcjonariusz Straży Granicznej. Złodziej wpadł przez szczegół, który umknąłby większości kierowców. Na szczęście strażnik zainterweniował

Ogromne słowa uznania należą się pracownikowi Straży Granicznej, który pomógł w odzyskaniu skradzionego Audi Q5. Szczegół, który zdradził złodzieja, umknąłby uwadze 99% kierowców.

Do niecodziennej sytuacji doszło na stacji benzynowej. Pech chciał, że złodziej tankował w obecności funkcjonariusza Straży Granicznej. Gdy mężczyzna poszedł zapłacić, mundurowy zwrócił uwagę na podejrzany szczegół.
Otóż samochód pozostał na odpalonym silniku. Mało kto odważyłby się na pozostawienie swojego auta z kluczykami w stacyjce - nawet na monitorowanej stacji benzynowej.

Kradzione auto ciężko rozpoznać. Na szczęście funkcjonariusz zwrócił uwagę na osobliwy szczegół.

Polska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliPolska policja zatrzymała amerykańską. Jak zajrzeli do dowodu rejestracyjnego, to dopiero się zdziwiliCzytaj dalej

Zobacz także: Nastolatek w BMW z impetem wbił się w ciężarówkę. Jego mama zginęła w tragicznych okolicznościach

Tymczasem żadnych kluczy nie było!

Funkcjonariusz domyślił się, że mężczyzna nie gasił silnika specjalnie. Doświadczony strażnik założył - słusznie zresztą - że auto mogło być kradzione.

Wszystko przez kradzież na, tzw. walizkę. Złodziej kradnie samochód, odpalając dzięki wzmocnionemu sygnałowi z kluczyka, który właściciel zostawił, np. w pobliżu drzwi do domu. Jeśli silnik zostałby wyłączony, złodziej już by go nie uruchomił - ponieważ nie posiada kluczy/karty. Dlatego mężczyzna tankujący paliwo pozostawił auto „na chodzie".

Kradzione auto udało się odzyskać dzięki czujności strażnika. Audi Q5 "zniknęło" pewnemu Niemcowi raptem kilka godzin wcześniej.

Strażnik Graniczny postanowił interweniować. 27-letni Mołdawianin nie stawiał oporu, choć był wyraźnie zaskoczony tym, że został zatrzymany.

Do nietypowego zatrzymania doszło w Krośnie Odrzańskim. Podejrzenia Strażnika Granicznego potwierdziły się - Audi Q5 zostało skradzione w Niemczech raptem kilka godzin wcześniej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraPrawdziwa gratka dla fanów motoryzacji. Na sprzedaż trafiło BMW M1 należące do Paula WalkeraCzytaj dalej

Następny artykuł