ZDrogi.pl
Viral Hog

Viral Hog

Kosztowny błąd kierowcy zawodowego. Kilka ton złomu wylądowało na jezdni - Wideo

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

O tym, że o większości wypadków drogowych decydują detale, wiadomo nie od dziś. Jazda samochodem ciężarowym nie wybacza błędów. Każdy zły ruch może skończyć się dramatycznym incydentem.

Idealnie potwierdza to sytuacja, która została zarejestrowana przez jednego z amerykańskich kierowców. Do zdarzenia doszło w poniedziałek 10 maja w Tuscaloosie w stanie Alabama.

W chwili zdarzenia, autor nagrania podróżował jedną z lokalnych dróg. Nie mógł się spodziewać, że wkrótce stanie w obliczu poważnego zagrożenia. Błąd kierowcy zawodowego mógł kosztować go najwyższą cenę.

Na szczęście, nieufność, a także brak zaufania w umiejętności innego kierującego uratował jego życie. Mężczyzna, widząc ciężarówkę wchodzącą w zakręt, widocznie zwolnił i zdecydował się zachować bezpieczny dystans.

Jak się później okazało, ta decyzja uratowała jego życie. Słynne polskie porzekadło mówiące przezorny zawsze ubezpieczony w tym konkretnym przypadku wybrzmiało zdecydowanie mocniej.

Warto zaznaczyć, że ciężarówka była po brzegi załadowana złomem. Wąski wjazd zmusił kierowcę zawodowego do ostrego skrętu. Jak się później okazało, był to zdecydowanie zły ruch.

Zadecydował aspekt środka ciężkości. Towar w gwałtowny sposób przesunął się na lewą stronę, co spowodowało przewrócenie naczepy. Kierowcę zgubiła również nadmierna prędkość, a także najprawdopodobniej pośpiech.

Kierowca osobówki zmierzał do swojej pracy. Mężczyzna podkreśla, że sekundy dzieliły go od tragicznej śmierci. Jak sam mówi, decyzja o zmniejszeniu prędkości, była jedną z najlepszych w jego życiu.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >