ZDrogi.pl
Ceny paliw

zdrogi.pl

Kierowco, czekają nas obniżki cen paliw? Eksperci nie mają żadnych wątpliwości

27 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Ceny paliw to istotny temat dla każdego kierowcy. Każdy z nas chciałby płacić jak najmniej, a zaoszczędzone środki przeznaczyć na inne, potrzebne rzeczy. Polscy analitycy portalu, e-petrol przewidują, że w najbliższym czasie, będziemy świadkami obniżek na

Ceny paliw pójdą w dół. Eksperci przedstawili bardzo interesującą prognozę na okres wielkanocny. 

Już od jakiegoś czasu, jesteśmy świadkami znaczących podwyżek cen na polskich stacjach. Taki stan rzeczy utrzymuje się od początku stycznia, powodując wzburzenie wśród wszystkich zmotoryzowanych. 

Analitycy portalu e-petrol, maja dla kierowców, bardzo dobre wiadomości. Mowa o potencjalnych obniżkach cen, które już wkrótce mają być widoczne przy dystrybutorach. 

Benzyna Pb98 za 5,43-5,54 zł/l, Pb95 za 5,11-5,22 zł/l, olej napędowy ON za 5,10-5,21 zł/l, autogaz LPG za 2,56-2,62 zł/l. Oto prognozowane ceny, które przewidują analitycy e-petrol.pl, na nadchodzący tydzień. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Przyczyną ewentualnych obniżek jest korekta cen na rynku międzynarodowym, a co najważniejsze, ograniczenie mobilności Polaków w związku z nałożonymi restrykcjami odnoszącymi się do pandemii koronawirusa Covid-19.

- Wydaje się prawdopodobne, że w okresie około świąt Wielkiej Nocy będziemy mogli zobaczyć nieco niższe ceny na stacjach paliw. Przyczyna tego stanu to korekta cen na rynku międzynarodowym i ograniczenie mobilności Polaków w związku z nałożonymi restrykcjami, mającymi spowolnić transmisję koronawirusa - informują Gabriela Kozan, dr Jakub Bogucki i Grzegorz Maziak.

Jak wskazują analitycy portalu, e-petrol.pl, w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2021 roku, marża detaliczna na litrze benzyny bezołowiowej 95 wynosiła średnio 15 groszy.

Dla przykładu. jedynie w marcu było to jednak już tylko 11 gr/l. W przypadku oleju napędowego średnia marża w pierwszym kwartale kształtowała się na poziomie 8 gr/l, ale z miesiąca na miesiąc lekko się poprawiała i w marcu jej wielkość identycznie jak w przypadku benzyny wyniosła 11 gr/l. 

Dla porównania w analogicznym okresie 2019 r. marża detaliczna wynosiła 12 gr dla benzyny, 7 gr dla diesla, a także 6 gr dla autogazu. W ubiegłym, 2020 roku, głównie z powodu pandemii koronawirusa, doszło do gwałtownego spadku cen detalicznych i jednocześnie wysokiego wzrostu marż detalicznych. Warto jednak zaznaczyć, że popyt na paliwo, był na bardzo niskim poziomie. 

Źródło: e-petrol.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >