ZDrogi.pl
Kierowca kolizja

Youtube.com Autem Szanuje Zasady

Kierowca próbował być uprzejmy na drodze. Drugi mu to kompletnie zrujnował - Wideo

16 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kierowca chciał być uprzejmy na drodze i puścił kobietę, która zamierzała skręcić. Inny uczestnik ruchu chyba tego nie zauważył. Próbując ominąć "uprzejmego" nieomal zderzył się z drugim autem.

Każdy kierowca powinien być uprzejmy wobec innych uczestników ruchu, ale czasem wypadałoby zachować umiar i rozsądek. Nie zawsze jest potrzeba, aby ustępować innym kierującym, bo możemy doprowadzić tylko do pogorszenia się sytuacji. Dokładnie tak było w tym przypadku.

Kierowca chciał być uprzejmy. Inny uczestnik ruchu mu to "zepsuł"

Na nagraniu widać, że kierujący szarym mercedesem zbliża się do lewej krawędzi jezdni i wrzuca lewy kierunkowskaz. Jadąca z naprzeciwka kobieta w seacie również skręcała w lewo, więc kierowca mercedesa mignął jej światłami drogowymi, dając znak, że ustępuje pierwszeństwa.

Kobieta w seacie bez zastanowienia się, wykonała manewr. Jednak w tym samym momencie, za szarym mercedesem jechał drugi, niebieski pojazd tej samej marki. Kierowca niebieskiego auta ominął z prawej strony stojących samochód, korzystając z szerokości jezdni. Tego nie spodziewała się kierująca z seatem.

Kierowca niebieskiego auta nie jest w tej sytuacji winnym

Na nagraniu nie widać dokładnie, czy doszło do nieznacznej kolizji, czy też auta ominęły się na centymetry. Niektórzy mogliby pomyśleć, że winny jest kierowca niebieskiego mercedesa. Jednak nic bardziej mylnego, bo w razie stłuczki, winą obarczono by kobietę z seata.

Youtube

Zignorował czerwone światło i wjechał na skrzyżowanie. Słono zapłacił za głupotę - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Kierujący niebieskim mercedesem nie wyprzedzał, a korzystając z szerokości jezdni, omijał pojazd na skrzyżowaniu (co jest dopuszczalne, jeśli pierwszeństwo nie jest udzielane pieszemu na przejściu). Kierującej seatem faktycznie udzielono pierwszeństwa, ale wpuścił ją tylko kierowca srebrnego mercedesa, niebieskiego już nie. Nie zachowała więc szczególnej ostrożności przy manewrze i ewentualny mandat trafiłby na jej konto.

Czasami uprzejmość na drodze wcale nie jest konieczna. W tym wypadku kierujący szarym mercedesem, żeby wpuścić kobietę z seata, zatrzymał cały sznur aut jadących za nim. Nie wszyscy zrozumieli jego intencję, więc doszło do potencjalnie groźnej sytuacji.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com Autem Szanuje Zasady

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >