Kierowca Mercedesa
Źródło: PiraciDrogowi.pl

Kuriozalne zachowanie kierowcy Mercedesa. Wyprzedzał na przejściu dla pieszych - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
16 Lutego 2021

Kierowca Mercedesa przeszedł samego siebie. Nie od dziś wiadomo, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest przykładem kuriozalnego zachowania. Pośpiech to zły doradca, co obrazuje poniższe nagranie. Mógł doprowadzić do ogromnego dramatu na publicznej drodze.

Kierowca Mercedesa wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Jego zachowanie mogło doprowadzić do tragedii.

Każdy normalny człowiek wie, że wyprzedzanie na przejściu dla pieszych jest szczególnie niebezpieczne. Niestety, ale na polskich drogach wciąż można znaleźć osoby, które nie zważają na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu i bezczelnie łamią obowiązujące przepisy.

Poniższe nagrani pokazuje właśnie taką, niebezpieczną sytuację. Pewien kierowca bardzo się spieszył i chciał jak najszybciej wyminąć kolumnę jadących aut. Wyłączył myślenie i zdecydował się na wyprzedzanie. Na szczęście jego wyczyn został zarejestrowany przez innego uczestnika ruchu drogowego.

Było dosłownie o krok od tragedii. Inne samochody spokojnie jadą przez miasto nie łamiąc jakichkolwiek przepisów. Gdy zbliżają się do przejścia dla pieszych, przy którym czeka rodzina, kulturalnie ustępują. Niestety, ale kierowca Mercedesa nie był zbyt miły i prawie rozjechał rodzinę z dziećmi, która akurat przechodziła przez pasy.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

W tym przypadku mamy do czynienia z wyprzedzaniem na trzeciego, ale to nie zostało dokładnie ustalone. Jedno jest pewne. Kierujący Mercedesem wykazał się skrajną głupotą, za którą najprawdopodobniej odpowie.

W opisie zdarzenia widzimy źródło nagrania, wskazujące że należy ono do KWP Kraków. Wychodzi na to, że wideo trafiło w ręce krakowskich funkcjonariuszy, którzy będą musieli surowo ukarać nieodpowiedzialnego pirata drogowego.

W tym miejscu warto przytoczyć Art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym, który jasno i wyraźnie precyzuje polskie przepisy.

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany.
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

Warto dodać, że za wyprzedzenie innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub tuż przed nim grozi mandat w wysokości 200 zł i 10 punktów karnych.

Niestety, ale nie jest to jedyny przykład skrajnej głupoty, który miał miejsce na polskich drogach w ostatnim czasie. Do tego strasznego zdarzenia doszło na ul. Armii Krajowej w Sławnie w województwie zachodniopomorskim. Pewien kierowca potrącił dwóch chłopców przechodzących przez przejście dla pieszych. Świadkami tego zdarzenia byli miejscowi policjanci.

Kierowca osobowego Renault Laguna potrącił dwóch młodych pieszych na nieoznakowanym przejściu dla pieszych. Widząc tą sytuacje jeden z mundurowych zaczął bardzo szybko udzielać im pomocy medycznej, a drugi rzucił się w pościg za piratem drogowym.

źródło: PiraciDrogowi.pl

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej
Następny artykuł