ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca karetki wkurzył się za wyprzedzanie. Mógł doprowadzić do dramatu
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Kierowca karetki wkurzył się za wyprzedzanie. Mógł doprowadzić do dramatu

STOP CHAM
STOP CHAM

Ratownik medyczny atakujący kierowcę to bardzo rzadki widok, nawet na polskich drogach. Poniższe nagranie udowadnia, że szeryfem może się stać dosłownie każdy uczestnik ruchu drogowego.

Piraci drogowi to wciąż poważny problem, który od wielu lat jest obecny na polskich drogach. Niestety, ale skrajnie nieodpowiedzialna postawa może prowadzić do wielu poważnych incydentów. Poważną plagą polskich tras są również szeryfowie, którzy na każdym kroku utrudniają życie innym zmotoryzowanym. Jak się okazuje, nawet ratownik medyczny, w każdej chwili może stać się drogowym szkodnikiem.

Do tej niezwykle niestandardowej sytuacji doszło w minioną sobotę 4 grudnia  po południu na drodze łączącej Olchowo z Nowogardem. Autor nagrania tłumaczy, że karetka poruszała się bez włączonych sygnałów świetlnych, jak i dźwiękowych. W praktyce oznacza to, że nie jest pojazdem uprzywilejowanym.

Pojazd jechał wolno. W pewnym momencie kierujący zmniejszył prędkość, tak jakby chciał zjechać na pobliski przystanek autobusowy. To właśnie wtedy, autor nagrania zdecydował się na manewr wyprzedzania.

Sam przyznał, że nie został on przeprowadzony w zgodzie z obowiązującymi przepisami, ponieważ przejechał przez podwójną ciągłą.

Zirytowało go nieprzepisowe wyprzedzanie?

Kierujący karetką nie mógł pozwolić sobie taką zniewagę, dlatego postanowił wkroczyć do akcji. Zdecydował się na ryzykowne wyprzedzanie, które mogło zakończyć się czołowym zderzeniem. Nie był to jednak koniec jego przedstawienia.

Zajechał drogę nagrywającemu, po czym skutecznie go wyhamował. Mógł tym samym doprowadzić do groźnej kolizji.

Na materiale wideo dokładnie widać, że od zderzenia dzieliły dosłownie centymetry.

Chwilę później szeryf opuścił karetkę i zaczął się unosić. Na szczęście tym razem nie doszło do rękoczynów.

Według nas agresywny kierowca karetki powinien utracić swoje uprawnienia w trybie natychmiastowym. Ponadto powinien zostać skierowany na obowiązkowe badania psychiatryczne.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: STOP CHAM