ZDrogi.pl > Na drogach > Kierowca BMW wpadł w poślizg na prostej drodze. Prawie wylądował na torach - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:58

Kierowca BMW wpadł w poślizg na prostej drodze. Prawie wylądował na torach - Wideo

kierowca-bmw-poslizg-na-prostej
youtube.com STOP PIRAT

Kierowca BMW popełnił głupi błąd, przez który wpadł w poślizg. Niewiele brakowało, a wpadłby na tory. Wszystko nagrał wideorejestrator.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Łopuszańskiej i Krakowskiej w Warszawie. Kierowca BMW zaczął z wysoką prędkością zbliżać się do nagrywającego. Następnie gwałtownie zjechał na lewy pas i rozpoczął manewr wyprzedzania. W jego trakcie popełnił błąd, który doprowadził do niekontrolowanego poślizgu.

Kierowca BMW wpadł w poślizg na prostej

Zapewne kierowca BMW zbyt gwałtownie wcisnął gaz. Z racji, że było mokro, a jego auto miało tylny napęd, auto utraciło przyczepność. Ponadto kierowca prawdopodobnie chciał zbyt agresywnie wyprzedzić, a gwałtowne ruchy kierownicą nie sprzyjają utrzymywaniu przyczepności.

BMW wpadając w poślizg, przejechało przez praktycznie całą szerokość ulicy, uderzając w krawężnik obok torów tramwajowych. W zależności od kąta uderzenia, stanu pojazdu i jego części mogło dojść do uszkodzenia felgi (pęknięcia, lub jej wygięcia), a nawet elementów zawieszenia. Równie dobrze auto mogło wyjść z tego bez szwanku.

Przyczyn poślizgu BMW może być znacznie więcej

Jak zauważa kanał STOP PIRAT, nie można wykluczyć, że wpływ na poślizg miał również kiepski stan ogumienia. Ponadto w BMW E39 dosyć często dochodzi do awarii czujnika ABS i kontroli trakcji, więc jeśli były niesprawne, to również mogły odegrać swoją rolę.

Nie ma jednak wątpliwości, że kluczowa była prędkość. Gdyby kierowca nie szarżował przy wyprzedzaniu, do żadnego poślizgu by nie doszło. Niezależnie od tego, czy mamy napęd na tylną oś, czy na przednią, niedostosowanie prędkości do warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem.

Źródło: youtube.com STOP PIRAT

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Tagi: BMW
Powiązane