ZDrogi.pl > Aktualności > Badanie ulubionych marek piratów drogowych. BMW się nawet nie załapało
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:58

Badanie ulubionych marek piratów drogowych. BMW się nawet nie załapało

piraci-drogowi-nie-bmw
flickr.com Aqeel Ashknani

Piraci drogowi zostali wzięci pod lupę amerykańskiej firmy ubezpieczeniowej Insurify. Eksperci przedsiębiorstwa na podstawie wniosków o ubezpieczenie zestawionych z największą ilością mandatów, wybrano marki, których właściciele najczęściej łamią przepisy.

Przodowały marki europejskie, choć wcale nie było tam BMW.

Firma Insurify analizowała oczywiście rynek dla nich rodzimy, czyli amerykański. Do analizy wykorzystano aż 4 miliony wniosków o ubezpieczenie pojazdu. Warto dodać, że w USA system ubezpieczeń jest spięty nie tylko z historią szkód danej osoby (jak w Polsce), ale także z jego historią mandatów.

Okazało się, że najpopularniejszą marką wśród piratów drogowych nie było BMW, a Alfa Romeo. Aż 14,91 proc. posiadaczy przekraczało dozwoloną prędkość. To aż o 41,45 proc. więcej niż średnia.

Trudno stwierdzić, z czego to wynika, bo włoski producent nie jest zbyt popularnym wyborem. Jednak Jeremy Clarkson swego czasu powiedział, że "każdy fan motoryzacji powinien mieć kiedyś Alfę". Być może fani motoryzacji w USA mają tendencję do łamania przepisów.

Co ciekawe, drugie miejsce zajęło Subaru z wynikiem 12,41 proc. kierowców z mandatami na koncie (o 20,38 proc. gorzej od średniej). Pod tym kątem królował model WRX, co nie powinno zaskakiwać. Zwłaszcza że w USA kultura zbudowana wokół sportowych Subaru jest dosyć mocna.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

W USA piraci drogowi wcale nie uwielbiają BMW

Na trzecim miejscu wylądował Volkswagen, czyli marka wyjątkowo popularna w Europie. Choć oczywiście niemiecki producent ma mocniejsze modele w swojej ofercie, to raczej nie jest u nas jednoznacznie kojarzony z piratami drogowymi. Tymczasem aż 12 proc. kierowców zgłaszających się po ubezpieczenie w USA miało problem z mandatami. Przewinienia najczęściej na sumieniu mieli właściciele Golfów GTI.

Co ciekawe, czwartą lokatę w USA zajął również europejski producent, a dokładniej Maserati. To już może nieco mniej zaskakiwać, wszak włoska firma produkuje głównie auta sportowe, którymi raczej mało kto jeździ przepisowo. Natomiast piąte miejsce zajął amerykański producent RAM, producent aut użytkowych.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Insurify

Tagi: BMW Alfa Romeo