ZDrogi.pl
Zakręt mistrzów błąd motocyklisty

Youtube.com AutemSzanujeZasady

"Zakręt mistrzów" zbiera żniwo. Tym razem w barierki wjechał motocyklista - Wideo

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Zakręt mistrzów zaskoczył już niejednego kierowcę. Tym razem ofiarą słynnego miejsca na trasie średnicowej padł motocyklista. Nie zmieścił się w zakręcie i wylądował na barierkach.

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 lipca koło godziny 13.30. Motocyklista jechał z wysoką prędkością lewym pasem. Wjeżdżając w zakręt mistrzów w Rudzie Śląskiej, nie udało mu się zmieścić na łuku i wylądował na barierkach. Nikt poza nim nie ucierpiał w zdarzeniu.

Motocyklista rozbił się na zakręcie mistrzów, jechał za szybko

Jak podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z policji w Rudzie Śląskiej w miejscu zdarzenia prędkość jest ograniczona do 80 km/h. Przyczyną zdarzenia była zbyt szybka jazdy motocyklisty, funkcjonariusz twierdzi, że mężczyzna jechał "znacznie szybciej" niż pozwalał na to limit prędkości.

Rzecznik rudzkiej policji podaje również, że motocyklista po wypadku był przytomny. Na nagraniu widać również, jak po zderzeniu wstaje o własnych siłach i schodzi z jezdni. Mężczyzna został zabrany do szpitala. Nie podano informacji o jego obecnym stanie. Na czas prac służb, wyłączono z ruchu jeden pas.

Nie wszyscy jeszcze poznali się na zakręcie mistrzów

Zakręt mistrzów na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ) w Rudzie Śląskiej już od dawna znany jest internautom. Kierowcy regularnie się tam rozbijają, choć ilość kolizji spadła od kiedy sprawa zrobiła się popularna w internecie. "Tajemnicą" zakrętu jest to, że z pozoru wydaje się być lekko wyprofilowany, przez co wielu uczestników ruchu wjeżdża z niego z wysoką prędkością. To jednak zdradliwe przeświadczenie, a które najczęściej kończy się zderzeniem z barierkami, lub groźnym poślizgiem.

Barierki na zakręcie mistrzów już niejedno widziały, co widać po ich stanie. Do tego niejednokrotnie przy uderzeniu samochodów dochodziło do wyrwania silnika z komory, który zwykle koziołkując przez jezdnię, lądował po drugiej stronie ulicy na pasie zieleni.

Źródło: Youtube.com AutemSzanujeZasady

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Motocyklista zderzenie z autem

Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo

Czytaj więcej >

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko

Czytaj więcej >
Ferrari kolizja na drodze

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo

Czytaj więcej >

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha

Czytaj więcej >