Kierowca Kolbuszowa
Źródło: KPP Kolbuszowa

Nietrzeźwy kierowca wbił się w dom. Mógł doprowadzić do tragedii

Piotr DutkaPiotr Dutka
17 Lutego 2021

Kierowca na podwójnym gazie, niemal doprowadził do wielkiej tragedii. Mężczyzna staranował ogrodzenie i z impetem uderzył w dom, znajdujący się przy ul. Piłsudskiego w Kolbuszowej. Stracił już on swoje prawo jazdy.

Kierowca na podwójnym gazie staranował ogrodzenie i wbił się w dom. Mógł doprowadzić do wielkiego dramatu.

Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło 17 lutego na jednej z ulic podkarpackiej miejscowości Kolbuszowa. Około godziny 7 rano pewien kierowca staranował ogrodzenie i uderzył w dom, znajdujący się przy ul. Piłsudskiego.

Mężczyzna stracił panowanie nad swoim pojazdem i z wielką siłą wbił się w dom jednorodzinny. Mogło dojść do wielkiej tragedii.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący citroenem, 26-letni mieszkaniec gminy Kolbuszowa jadąc od strony ul. Plac Wolności stracił panowanie nad pojazdem i uszkadzając ogrodzenie uderzył w dom przy ul. Piłsudskiego. Wywrócony pojazd zatrzymał się tuż przed posesją - przekazali kolbuszowscy policjanci.

KPP Kolbuszowa

fot. KPP Kolbuszowa

Wiadomo, że mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości policyjnym alkomatem wykazało aż 1,88 promila alkoholu w jego organizmie. Jego bezmyślne zachowanie mogło doprowadzić do ogromnej tragedii.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

26-letni mężczyzna za skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie stracił swoje prawo jazdy. Pewny jest fakt, że w najbliższym czasie nie zasiądzie za kierownicą żadnego pojazdu.

Niestety, ale nie był to jedyny wypadek z udziałem nietrzeźwego kierowcy, który miał miejsce w naszym kraju. Do tego niezwykle niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek, 16 lutego w miejscowości Owsiszcze w powiecie raciborskim, w województwie śląskim. Traktor, który był kierowany przez 66-letniego Czecha zjechał ze skarpy i groźnie dachował.

Gdy na miejsce przybyli policjanci, niezwłocznie przystąpili do ustalania przyczyn tego dramatu. Okazało się, że kierujący traktorem 66-letni obywatel Czech był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna ma aż 1.5 promila alkoholu w swoim organizmie.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł