ZDrogi.pl > Aktualności > Zatrzymali go za brak tablicy rejestracyjnej. To dopiero był początek
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:47

Zatrzymali go za brak tablicy rejestracyjnej. To dopiero był początek

Kierowca BMW wpadł przez brak tablic. Był pod wpływem narkotyków
Materiały Policyjne

Na DK2 w Międzyrzecu Podlaskim patrol drogówki zauważył BMW jadące bez tablicy rejestracyjnej - w związku z powyższym postanowiono zatrzymać pojazd do kontroli drogowej.

Kierowca BMW zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe i nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy. Nawet gdy mundurowi zrównali się z pojazdem, dając znak do zatrzymania, siedzący za kierownicą 27-latek kontynuował jazdę, znacznie przyspieszając.

Kierowca BMW próbował zgubić policyjny "ogon"

Podczas próby ucieczki przed policyjnym patrolem mężczyzna wielokrotnie łamał przepisy i stwarzał zagrożenie na drodze. Kierowca BMW, m.in. zmuszał jadących z naprzeciwka kierowców do zjeżdżania na pobocze. Na szczęście po kilku minutach został zatrzymany.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca był pod wpływem środków odurzających

Za kierownicą BMW siedział 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, jednak jego zachowanie wciąż budziło podejrzenia funkcjonariuszy.

Przeprowadzony przez policjantów test wykazał, że mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Krew 27-latka została pobrana do dalszych badań na zawartość narkotyków w jego organizmie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna prowadził pomimo wydanej przez sąd decyzji o cofnięciu uprawnień.

W aucie, poza kierowcą, znajdowały się jeszcze dwie osoby.

Mężczyzna przyznał się do winy, a o jego dalszych losach zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`