Kierowca zaatakował policjantów. Był pijany
Źródło: Materiały Policyjne

Kierowca zaatakował policjantów. Mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
14 Stycznia 2021

Kierowca zaatakował policjantów, którzy próbowali go zatrzymać i grozi mu za to do 3 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w Bystrzycy Kłodzkiej. Funkcjonariusze przyjechali do auta pozostawionego w rowie.

Funkcjonariusze z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 43-latka, który kierował samochodem pod wpływem alkoholu. Mężczyzna stracił panowanie nad sobą podczas interwencji funkcjonariuszy i zaatakował policjantów. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Jak informuje dolnośląska policja, do interwencji doszło na terenie powiatu kłodzkiego, gdzie funkcjonariusze z Bystrzycy Kłodzkiej postanowili zareagować na zgłoszenie o pojeździe pozostawionym przy rowie.

Kierowca spał w aucie, które częściowo blokowało jezdnię i utrudniało jazdę innym uczestnikom ruchu

- Policjanci we wskazanym miejscu zauważyli samochód osobowy, a w nim śpiącego kierowcę. Mężczyzna na widok funkcjonariuszy chciał uciekać, lecz mundurowi udaremnili mu ten pomysł - poinformował podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny mocną woń alkoholu i postanowili go zatrzymać. 43-latek zaczął się agresywnie zachowywać względem interweniujących mundurowych.

- Kopał policjantów, a ponadto jednego z nich odpychał i szarpał za mundur. W trakcie interwencji znieważał funkcjonariuszy i wypowiadał groźby pozbawienia życia w ich kierunku - dodał podkom. Jabłoński.

Kierowca został zatrzymany. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariuszom z Bystrzycy Kłodzkiej nie pozostało nic innego, jak dokonać zatrzymania agresywnego mężczyzny. 43-latek trafił do policyjnego aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej policjantów, kierowanie gróźb karalnych oraz znieważenie funkcjonariuszy grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł