Kierowca cudem uniknął śmierci. Uskoczył przed rozpędzonym SUV-em
Źródło: Reddit: r/IdiotsInCars

Refleks kierowcy uratował mu życie. Uskoczył przed rozpędzonym suvem - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
13 Lutego 2021

Kierowca pracujący w służbach drogowych wysiadł z pojazdu, aby usunąć zalegający na poboczu śmieć. Cały czas obserwował drogę i uratowało mu to życie. W miejsce, w którym się znajdował, uderzył SUV. Gdyby nie refleks mężczyzny z pewnością mógłby zginąć.

Nagranie pochodzi z portalu Reddit i uwielbianego przez nas kanału IdiotsInCars.

Tym razem ciężko mieć cokolwiek do zarzucenia kierowcy, który poniekąd jest autorem nagrania. Co innego kierowca, który doprowadził do skrajnie niebezpiecznej sytuacji.

Bohater poniższego wideo jest pracownikiem służb drogowych, który miał nieszczęście zatrzymać się na drodze szybkiego ruchu.

Kierowca dostrzegł worek na śmieci leżący na skraju jezdni. Opuścił samochód, aby worek zabrać, nim stworzy on zagrożenie.

Pracownik, zakładając kamizelkę odblaskową, cały czas obserwował ruch na drodze... i to prawdopodobnie uratowało mu życie. Najlepiej pokazuje to film z wideorejestratora.

Dosłownie ułamki sekund przed uderzeniem rozpędzonego SUV-a w jego auto odskoczył na bok.

Taki wypadek z pewnością mógł zakończyć się śmiercią.

Watching the road saved his life. from r/IdiotsInCars

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Kierowca miał ogromne szczęście. Gdyby nie jest rozwaga, z pewnością mógłby zginąć

O tym, jak niebezpiecznie mogą skończyć się wypadki na drogach szybkiego ruchu, przekonali się ostatnio kierowcy w Teksasie.

W potężnym karambolu, do którego doszło w czwartek w zginęło co najmniej 9 osób. Na ten moment kolejne 65 wymaga pomocy medycznej. Poszkodowanych było znacznie więcej, ale część z nich, z lekkimi obrażeniami, została już wypuszczona do domów. Przyczyną tragedii był deszcz, który zamarzał na jezdni.

Co najmniej dziewięć osób zginęło w wypadkach samochodowych, do których doszło w czwartkowy wieczór w rejonie Dallas-Fort Worth w Teksasie, według danych CNN.

W wyniku wypadku 133 samochodów na drodze międzystanowej 35 West w Fort Worth. O ogromnym karambolu władze zostały poinformowane około godziny 6 rano. Sznur rozbitych aut ciągnął się mniej więcej przez milę (około 1.5 km).

Do tej pory co najmniej 65 osób potrzebowało pomocy medycznej w związku z karambolem. Liczba ta stale rośnie.

Na miejscu rannych zostało również czterech funkcjonariuszy, z których trzech brało udział w karambolu. Jeden z funkcjonariuszy ucierpiał już w trakcie służby na miejscu zdarzenia.

Wiele osób zostało uwięzionych w swoich pojazdach, co wymagało użycia sprzętu hydraulicznego do ich uwolnienia. Na miejscu zjawiło się ponad 80 jednostek policji, w tym jednostka ds. Wydarzeń specjalnych, która ma reagować na incydenty na dużą skalę. Na miejsce przyjechało również 13 karetek.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł