Kierowca TIR-a
Źródło: Daily Mail

Heroiczna walka o życie kierowcy auta dostawczego. Pomogli inni uczestnicy ruchu - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
10 Lutego 2021

Kierowca samochodu dostawczego zasłabł podczas jazdy ruchliwą trasą. Z pomocą poszkodowanemu przyszli inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy uratowali jego życie. Zarówno kierowca TIR-a, który wykonał kawał dobrej roboty, jak i inni zmotoryzowani pokazali, co to znaczy człowieczeństwo. Panowie czapki z głów.

Kierowca zasłabł podczas jazdy. Inni zmotoryzowani bezzwłocznie przystąpili do niesamowitej akcji ratunkowej.

Niestety, ale podobna sytuacja może zdarzyć się każdemu z nas. Zasłabnięcie podczas jazdy jest niezwykle niebezpieczne nie tylko dla poszkodowanego, ale również innych uczestników ruchu. Jeżeli kiedykolwiek będziemy świadkami takiej sytuacji, warto zachować się podobnie jak bohaterowie poniższego nagrania.

Do tego niezwykle groźnego incydentu doszło w Wielkiej Brytanii, a dokładniej na autostradzie A47 w Norfolk (hrabstwo we wschodniej Anglii). Kilku kierowców zauważyło nieprzytomnego mężczyznę, który poruszał się tamtejszą trasą.

Samochód dostawczy od dłuższego czasu poruszał się pasem zieleni, a kierowca w żaden sposób nie reagował na sygnały dźwiękowe. Taki stan rzeczy zmusił innych kierowców, a szczególnie kierującego TIR-em do bardzo szybkiego działania. Wspólnie zapobiegli poważnej tragedii.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najważniejszą część trudnego zadania wykonał kierowca TIR-a, który przytomnością umysły uratował życie innego kierującemu. Delikatnie zepchnął dostawczaka na barierki energochłonne, tak by znalazł się pomiędzy nimi, a jego naczepą. Następnie sukcesywnie wytracał prędkość samochodu, aż w końcu doszło do jego zatrzymania.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Kierowcy próbowali wydostać nieprzytomnego mężczyznę z samochodu. Niewątpliwie ich heroiczna akcja uratowała mu życie.

Gdy na miejsce zdarzenia dotarły służby medyczne okazało się, że doznał on krwotocznego udaru mózgu. Ratownicy przyznali, że gdyby nie postawa innych zmotoryzowanych, mężczyzna mógłby nie przeżyć tego zdarzenia.

Nie od dziś wiadomo, że złe samopoczucie, czy też zmęczenie za kierownicą, może mieć bardzo poważne skutki i stanowić poważne zagrożenie zarówno dla kierującego jak i innych użytkowników drogi. W przypadku zasłabnięcia należy zaprzestać kontynuowanie dalszej jazdy. Warto poprosić o pomoc przechodniów lub jeśli to możliwe samemu wezwać pomoc.

Policja szacuje się, że zmęczenie ma wpływ na nawet, 30 procent przyczyn wypadków śmiertelnych. Mundurowi zalecają, żeby nie zaczynać długiej podróży, jeśli jesteśmy zmęczeni. Jedynym skutecznym rozwiązaniem na zmęczenie jest odpoczynek.

Oglądając poniższe nagranie można śmiało powiedzieć, że mamy do czynienia z prawdziwymi bohaterami. Jednym słowem czapki z głów.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł