Kierowca zatrzymany przez policję. Miał cofnięte uprawnienia i auto 7 lat po przeglądzie
Źródło: Materiały Policyjne

Nawet 5600 zł kary dla kierowcy Forda Fiesty. Grozi mu też do 2 lat więzienia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Lutego 2021

Kierowca zatrzymany przez wrocławską drogówkę miał nieszczęście złamać nakaz na oczach policjantów. To jednak był dopiero początek jego problemów. Wykroczenie drogowe okazało się najmniejszym z nich. Ostatecznie mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa i może spędzić nawet 2 lata w więzieniu. 5600 zł kary, którą może otrzymać od UFG wydaje się przy tym najmniejszym problemem.

Policjanci wrocławskiej drogówki zatrzymali kierującego Fordem Fiestą 58-latka. Jak się okazało w trakcie kontroli, mężczyzna zlekceważył decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Jakby tego było mało, jego samochód ostatni przegląd techniczny przechodził w 2014 roku, a sam właściciel nie wykupił dla niego obowiązkowej polisy OC. Przypominamy, że każdy właściciel pojazdu zobligowany jest do dbania o ciągłość ubezpieczenia. Zatrzymany 58-latek musiał mieć poważne problemy z pamięcią.

Kierowca na jednym z wrocławskich skrzyżowań zignorował nakaz skrętu w prawo.

Na jego nieszczęście, zrobił to na oczach policjantów z drogówki. Policjanci postanowili zainterweniować. Nie spodziewali się, że wykroczenie drogowe to najlżejsze z przewinień mężczyzny.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Kierowca skręcił w lewo, a za nim policyjny radiowóz.

Po chwili wyszło na jaw, że lista przewinień 58-latka nie skończy się na złamaniu nakazu. W trakcie sprawdzania kierującego w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę - mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Czyn mężczyzny jest przestępstwem opisanym w artykule 180a Kodeksu karnego.

W trakcie kontroli funkcjonariusze zainteresowali się również pojazdem 58-latka. Jego Ford Fiesta nie miał aktualnych badań technicznych od.... 7 lat.

W świetle tego przewinienia kolejne już może nie robią tak dużego wrażenia. Fiesta nie miała aktualnej polisy OC. Funkcjonariusze sporządzili notatkę do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może ukarać właściciela pojazdu karą wynoszącą nawet 5600 złotych - w związku z tegoroczną podwyżką kar.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prowadzenie pojazdu mechanicznego po cofnięciu uprawnień zagrożone jest karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

O dalszych losach zapominalskiego 58-latka zadecyduje sąd.

Źródło: motoryzacja.interia

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł