ZDrogi.pl > Na drogach > Kamieniami zdemolował samochód innego kierowcy. Po wszystkim uciekał przed policją
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Kamieniami zdemolował samochód innego kierowcy. Po wszystkim uciekał przed policją

Lubuska Policja
Lubuska Policja

Świadkami kuriozalnej sytuacji byli nowosolscy funkcjonariusze. Ich profesjonalna postawa doprowadziła do złapania nieodpowiedzialnego uczestnika ruchu. Mężczyzna będąc pod wpływem narkotyków, sprokurował kilka niebezpiecznych zdarzeń.

Do nietypowego incydentu doszło w miniony czwartek 25 listopada na terenie Nowej Soli (woj. lubuskie).

W godzinach nocnych oficer dyżurny nowosolskiej jednostki został zaalarmowany o nieodpowiedzialnym zachowaniu agresywnego mężczyzny, który na terenie strefy przemysłowej rzucał kamieniami w ciężarówkę. Zgłaszający w chwili informowania policji znajdował się wewnątrz kabiny.

Mundurowi niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia.  Na widok radiowozu bezmyślny napastnik zaczął uciekać.

Policjanci wydawali sygnały do zatrzymania. Niestety, ale kierujący w żaden sposób na nie zareagował i kontynuował swoją szaleńczą jazdę. Mężczyzna w czasie ucieczki naraził innych uczestników ruchu na poważne niebezpieczeństwo.

>

Chcąc zapobiec dalszej ucieczce, jeden z policjantów zmuszony był do wykorzystania broni służbowej. Postanowił uszkodzić opony w samochodzie uciekiniera, który po chwili nie był w stanie kontynuować swojej jazdy.

Wówczas policjanci podbiegli do auta, niezwłocznie obezwładniając podejrzanego.

W chwili zatrzymania młodzieniec był trzeźwy, natomiast jego stan psychofizyczny wyraźnie wskazywał na to, że najprawdopodobniej znajdował się pod wpływem narkotyków.

Ten fakt potwierdziło późniejsze badanie, któremu mężczyzna został poddany. Co ciekawe, w czasie przeszukania samochodu mundurowi znaleźli amfetaminę.

W toku przeprowadzonych działań wyszło na jaw, że młody mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W czasie trwających czynności procesowych zatrzymany próbował nakłaniać policjantów do odstąpienia od czynności służbowych, w zamian oferując im korzyści majątkowe. 

Ostatecznie mężczyzna dopuścił się aż siedmiu przestępstw, za które usłyszał już zarzuty. Częściowo przyznał się do ich popełnienia. Warto zaznaczyć, że grozi mu do 10 lat więzienia.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Lubuska Policja