ITD zatrzymało pojazd z naczepą bez koła
Źródło: ITD

Inspektorzy ITD nie mogli uwierzyć. Oś pojazdu wisząca na pasach

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
27 Listopada 2020

ITD dba o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Lubuscy inspektorzy trafili na kierowcę, którego brak odpowiedzialności mógł doprowadzić do tragedii. Ogromnym brakiem wyobraźni wykazał się również szef firmy przewozowej, który uszkodzonym pojazdem nakazał kontynuować transport.

Oś pojazdu, na której nie było koła, została przymocowana do ramy pojazdu pasami, które przeznaczone są do mocowania ładunku.

Samo to brzmi dość niewiarygodnie i niebezpiecznie. Tymczasem na naczepie znajdowało się ponad 19 ton ładunku!

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

ITD zatrzymał uszkodzony pojazd członowy. Wiózł ponad 19 ton ładunku

Lubuscy inspektorzy ITD na autostradzie A2 przy punkcie poboru opłat Tarnawa, zauważyli pojazd członowy, w którego naczepie brakowało jednego koła.

Kierowcy nie mieli pojęcia, zmiana wchodzi życie 1 stycznia. Dotyczy wszystkich siadających „za kółkiem”Kierowcy nie mieli pojęcia, zmiana wchodzi życie 1 stycznia. Dotyczy wszystkich siadających „za kółkiem”Czytaj dalej

Funkcjonariusze zwrócili na niego uwagę na pojazd członowy i postanowili go zatrzymać do kontroli w bezpiecznym miejscu w pobliżu kolejnego zjazdu.

Ciężarówką przewożono 19 ton ładunku z Niemiec do Polski. Oś pojazdu, na której brakowało koła, trzymała się ramy pojazdu dzięki pasom służącym do mocowania ładunku.

ITD zatrzymało uszkodzony pojazd

ITD zabroniło kierowcy dalszej jazdy i zatrzymało dowód rejestracyjny

Kierowca wyjaśnił, że planował naprawić koło dopiero w Nowym Tomyślu. Szef kazał mu tam pojechać do warsztatu.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny naczepy oraz zakazali dalszej jazdy. Wobec przewoźnika drogowego i zarządzającego transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia, na pewno nie małej, kary pieniężnej.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł