Honda S2000 na sprzedaż
Źródło: MECUM AUCTIONS

Fabrycznie nowa Honda S2000 z przebiegiem 54 km na sprzedaż

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
25 Listopada 2020

Honda S2000 to jeden z najbardziej kultowych modeli japońskiego producenta. Mimo zaledwie 240 KM mocy auto do dziś uchodzi za jeden z najlepszych roadsterów. Na sprzedaż wkrótce trafi zachowana w idealnym stanie sztuka z 2000 roku. Właścicielka życzy sobie za nią sześciocyfrową kwotę.

Honda S2000 to jeden z najlepszych i najbardziej chwalonych roadsterów XXI wieku.

Powoli zadbane egzemplarze stają się poszukiwanymi youngtimerami, a ich ceny zaczynają rosnąć. Prezentowana sztuka przez całe swoje życie przejechała zaledwie 34 mile (54 km) i wkrótce zostanie wystawiona na sprzedaż.

Mimo ponad 20 lat, które minęły od premiery, Honda wciąż bije na głowę wyglądem większość współczesnych aut.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Przypomnijmy, że Honda S2000 to sportowy roadster, produkowany przez japońską firmę w latach 1999–2009. Po raz pierwszy zaprezentowany jako samochód koncepcyjny na Tokyo Motor Show w 1995 r. Wersja produkcyjna została wprowadzona 15 kwietnia 1999 r., Aby uczcić 50-lecie firmy. S2000 zawdzięcza swoją nazwę dwulitrowej pojemności silnika, kontynuując tradycję roadsterów S500, S600 i S800 z lat 60.

Przez cały okres produkcji samochodu wprowadzono kilka zmian, w tym zmiany silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, wnętrza i nadwozia. Oficjalnie istnieją dwa warianty: pierwotny model startowy otrzymał kod podwozia AP1; chociaż kosmetycznie podobny, wersja po liftingu, znana w Ameryce Północnej i Japonii jako AP2, wprowadziła znaczące zmiany w układzie napędowym i zawieszeniu. Produkcja S2000 zakończyła się 19 sierpnia 2009 roku.

Honda S2000 wyróżniała się wyjątkową mocą 124 KM z litra pojemności. Przez długi czas był to jeden z najlepszych wyników dla silnika wolnossącego w historii.

Honda S2000 na sprzedaż

Portal TheDrive skontaktował się z właścicielką wyjątkowego pojazdu mieszkającą w Nowym Jorku. Kobieta jest wielbicielką Hondy S2000 i posiada w garażu 2 egzemplarze - z jednego z nich (czerwonego) korzysta na co dzień, a srebrny stoi „pod kocem". Właścicielka potraktowała auto jako inwestycję na przyszłość - okazuje się, że trafioną.

Honda S2000 z minimalnym przebiegiem. Właścicielka chce ponad 100 tys, dolarów

Praktycznie nowa Honda z 2000 roku za kilka miesięcy trafi na aukcję. Ten konkretny egzemplarz nigdy nawet nie został zarejestrowany. Przez całe swoje życie przyjechał raptem 34 mile, z czego 16 mil pokonała właścicielka, a 18 dealer.

Auto zachowane jest w idealnym stanie. Właścicielka nieoficjalnie mówi, że chciałaby sprzedać auto za 150 tys. dolarów.

Czy uda marzenia kobiety się spełnią? Czas pokaże.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł