ZDrogi.pl > Aktualności > Fabrycznie nowa Honda S2000 z przebiegiem 54 km na sprzedaż
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 14:49

Fabrycznie nowa Honda S2000 z przebiegiem 54 km na sprzedaż

Honda S2000 na sprzedaż
MECUM AUCTIONS

Honda S2000 to jeden z najlepszych i najbardziej chwalonych roadsterów XXI wieku.

Powoli zadbane egzemplarze stają się poszukiwanymi youngtimerami, a ich ceny zaczynają rosnąć. Prezentowana sztuka przez całe swoje życie przejechała zaledwie 34 mile (54 km) i wkrótce zostanie wystawiona na sprzedaż.

Mimo ponad 20 lat, które minęły od premiery, Honda wciąż bije na głowę wyglądem większość współczesnych aut.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Honda S2000 to sportowy roadster, produkowany przez japońską firmę w latach 1999–2009. Po raz pierwszy zaprezentowany jako samochód koncepcyjny na Tokyo Motor Show w 1995 r. Wersja produkcyjna została wprowadzona 15 kwietnia 1999 r., Aby uczcić 50-lecie firmy. S2000 zawdzięcza swoją nazwę dwulitrowej pojemności silnika, kontynuując tradycję roadsterów S500, S600 i S800 z lat 60.

Przez cały okres produkcji samochodu wprowadzono kilka zmian, w tym zmiany silnika, skrzyni biegów, zawieszenia, wnętrza i nadwozia. Oficjalnie istnieją dwa warianty: pierwotny model startowy otrzymał kod podwozia AP1; chociaż kosmetycznie podobny, wersja po liftingu, znana w Ameryce Północnej i Japonii jako AP2, wprowadziła znaczące zmiany w układzie napędowym i zawieszeniu. Produkcja S2000 zakończyła się 19 sierpnia 2009 roku.

Honda S2000 wyróżniała się wyjątkową mocą 124 KM z litra pojemności. Przez długi czas był to jeden z najlepszych wyników dla silnika wolnossącego w historii.

Portal TheDrive skontaktował się z właścicielką wyjątkowego pojazdu mieszkającą w Nowym Jorku. Kobieta jest wielbicielką Hondy S2000 i posiada w garażu 2 egzemplarze - z jednego z nich (czerwonego) korzysta na co dzień, a srebrny stoi „pod kocem". Właścicielka potraktowała auto jako inwestycję na przyszłość - okazuje się, że trafioną.

Honda S2000 z minimalnym przebiegiem. Właścicielka chce ponad 100 tys, dolarów

Praktycznie nowa Honda z 2000 roku za kilka miesięcy trafi na aukcję. Ten konkretny egzemplarz nigdy nawet nie został zarejestrowany. Przez całe swoje życie przyjechał raptem 34 mile, z czego 16 mil pokonała właścicielka, a 18 dealer.

Auto zachowane jest w idealnym stanie. Właścicielka nieoficjalnie mówi, że chciałaby sprzedać auto za 150 tys. dolarów.

Czy uda marzenia kobiety się spełnią? Czas pokaże.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`