ZDrogi.pl

PIOTR MECIK/SE/EAST NEWS

Grzybiarze mają się czego obawiać. Straż leśna ostrzega

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Nadchodzi fantastyczny okres dla wielbicieli grzybów. W związku z tym straż leśna ostrzega, że wybierając się do lasu, warto zwrócić uwagę, gdzie parkujemy samochód. Bezmyślne parkowanie może dużo kosztować.

Jak przypominają strażnicy, zastawienie szlabanu na drodze leśnej może kosztować nawet 500 zł. Jeśli odmówimy przyjęcia mandatu, to sprawa zostanie skierowana sądu. To jednak najmniejsze zmartwienie. Zastawienie szlabanu może wpłynąć na bezpieczeństwo innych.

Możliwe, że uniemożliwimy w ten sposób wjazd służbom ratunkowym. Straż leśna przypomina, że jakiś czas temu doszło do tragicznego wypadku na terenie Nadleśnictwa Międzylesie.

Zastawiony wjazd uniemożliwił dotarcie szybkie dotarcie na miejsce ratownikom. Pogotowie i straż pożarna przyjechało do poszkodowanego zbyt późno i rowerzysta niestety zmarł.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Grzybiarze często zapominają, że nie są w lesie sami

Jak się okazuje, blokowanie wjazdów do lasu przez samochody to bardzo częste zjawisko. Strażnicy zdają sobie sprawę, że im bliżej podjedziemy, tym wygodniej dla nas. Warto jednak przy tym pomyśleć o innych osobach korzystających z lasu. Możliwe też, że to my będziemy potrzebować pomocy.

Gdzie zatem należy parkować samochód?

Pojazdy należy zostawiać na parkingach leśnych. Znaleźć je można w aplikacji „Czas w las". Lasy Państwowe zaznaczyły tam miejsca, w których bezpiecznie można pozostawić pojazd.

Miejscem postoju pojazdu może być też pobocze drogi publicznej, ale tylko wtedy, jeśli jest ona na tyle szeroka, by wszystko odbyło się w bezpieczny sposób.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

  • Rząd uchwalił zmiany. Znamy stanowisko w sprawie konfiskaty aut

  • Nowe Maserati jeszcze nie pokazano, a części już kupisz na Allegro

  • Kompakty podrożały od 2002 roku o ponad 60%

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: interia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Porady

Na tej „zagadce” poległo wielu kierowców. Wiedziałbyś, kto ma pierwszeństwo?
Czytaj więcej >

Porady

Garaż jako część domu czy osobny budynek - co wybrać?
Czytaj więcej >

Porady

Jak dobrać boks dachowy do samochodu?
Czytaj więcej >

Porady

Prawo jazdy z kodem 78. Sposób na szybki i prostszy egzamin
Czytaj więcej >

Porady

Folia na złodzieja. Wystarczy 5 zł, aby złodziej odszedł niepocieszony- Wideo
Czytaj więcej >

Porady

Jak uzyskać lepsze odszkodowanie?
Czytaj więcej >
Piotr Szczurowski

Moim zdaniem samochody są najbardziej zbliżonym do żywej istoty tworem człowieka. Każdy ma swój charakter, historię i potrafi budzić emocje. Od kilkunastu lat śledzę na bieżąco świat motoryzacji, choć najbliższe memu sercu są pojazdy z przełomu lat 80/90. Jestem głównym wydawcą portalu zDrogi.pl i dzielenie się pasją z użytkownikami naszego serwisu sprawia mi ogromną satysfakcję.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]