ZDrogi.pl > Porady > Grzybiarze mają się czego obawiać. Straż leśna ostrzega
Piotr Szczurowski
Piotr Szczurowski 19.03.2022 15:02

Grzybiarze mają się czego obawiać. Straż leśna ostrzega

Grzybiarze muszą o tym pamiętać. Straż Leśna przypomina
PIOTR MECIK/SE/EAST NEWS

Nadchodzi fantastyczny okres dla wielbicieli grzybów. W związku z tym straż leśna ostrzega, że wybierając się do lasu, warto zwrócić uwagę, gdzie parkujemy samochód. Bezmyślne parkowanie może dużo kosztować.

Jak przypominają strażnicy, zastawienie szlabanu na drodze leśnej może kosztować nawet 500 zł. Jeśli odmówimy przyjęcia mandatu, to sprawa zostanie skierowana sądu. To jednak najmniejsze zmartwienie. Zastawienie szlabanu może wpłynąć na bezpieczeństwo innych.

Możliwe, że uniemożliwimy w ten sposób wjazd służbom ratunkowym. Straż leśna przypomina, że jakiś czas temu doszło do tragicznego wypadku na terenie Nadleśnictwa Międzylesie.

Zastawiony wjazd uniemożliwił dotarcie szybkie dotarcie na miejsce ratownikom. Pogotowie i straż pożarna przyjechało do poszkodowanego zbyt późno i rowerzysta niestety zmarł.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Grzybiarze często zapominają, że nie są w lesie sami

Jak się okazuje, blokowanie wjazdów do lasu przez samochody to bardzo częste zjawisko. Strażnicy zdają sobie sprawę, że im bliżej podjedziemy, tym wygodniej dla nas. Warto jednak przy tym pomyśleć o innych osobach korzystających z lasu. Możliwe też, że to my będziemy potrzebować pomocy.

Gdzie zatem należy parkować samochód?

Pojazdy należy zostawiać na parkingach leśnych. Znaleźć je można w aplikacji „Czas w las". Lasy Państwowe zaznaczyły tam miejsca, w których bezpiecznie można pozostawić pojazd.

Miejscem postoju pojazdu może być też pobocze drogi publicznej, ale tylko wtedy, jeśli jest ona na tyle szeroka, by wszystko odbyło się w bezpieczny sposób.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Źródło: interia.pl

Powiązane